Çözüldü AIDA64 hardware failure detected hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Hipokrat60

Hectopat
AIDA64 testi yaparken aşağıda gördüğünüz gibi bir hata alıyorum, bunun dışında oyun oynarken oyunun ortasında oyunu kapatıp masaüstüne atıyor. Oyun fark etmiyor LOL'de de atıyor Valorant'ta da.
Sistem;
Anakart-ASUS A68HM-K 2400Mhz(O.C)
CPU- AMD Athlon II X4 840 3.1 GHz (3.6 GHz Turbo)
RAM- G.Skill Ripjaws 8 GB 2133 MHz DDR3 bellek.
GPU- ASUS AMD Radeon Dual G4OC.
CPU maximum 73, GPU maksimum 70 dereceyi gördü en fazla 5 dakika boyunca sürdürebildim testi.

stabilitytest.png

Arkadaşlar biraz araştırdım eğer aynı hatayı alan varsa RAM, İşlemci ve GPU hata ayıklama programları vs. kullanıp hata ayıklama yapın. benim sorun ramdeymiş sanırım Voltaj değerlerini vs yanlışlıkla değiştirmişim onları default ayarlara getirdim sorun düzeldi.

RAM hata ayıklaması için bu videoya bakabilirsiniz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bende aynı sorun devam etmekte Corsair Vengance 2400mhz 8x2 ram takıyorum oc ile 3000 yaptım hata devam ediyor. 1866 ve 2166mhz frekanslarını denedim aynı hatayı almaktayım. Voltaj değeri olarak 1.20. Acaba sorun ne olabilir? Aida64 memory testini 5.saniyede sürekli durduruyor. Ramleri farklı bir bilgisayarda farklı bir anakart ile denedim herhangi bir sorun yaşamadım. Sorun anakart soketlerinde olabilir mi?

Yeni konular

Geri
Yukarı