AIDA64 işlemci test sonucu değerlerim normal mi?

Nevzatkiyir67

Centipat
Merhaba arkdaşlar,
Samsung laptopdaki işlemci i5 2450M işlemciye yükselttikten sonra 10dk sonra laptop kendini kapatıyordu. Bende işlemci tekrar takip AIDA64 program ile sistem kararlılık testi yaptim. Değerleri nasıl acaba? İşlemci saglammi gözüküyor şu an bilgilendirir misiniz? Teşekkurler.

IMG_20200527_205804.jpg

Eğer oyuncu dizüstü bilgisayarı değilse değerler normal gibi duruyor. 1 seneden sonra iç temizlik yapıp termal macun yenilemenizi öneririm. Eğer garantide ise aldığınız yere yaptırabilirsiniz. Siz bu bilgisayar ile oyun oynuyorsanız daha sık temizlik ve termal macun yenilemesi yapmanızı öneriyorum. Misal 2 ayda bir toz alma, 6 ayda bir termal macun değişimi ama termal macun kurumamış veya bozulmamışsa değiştirmenize gerek yok. İşlemci değiştirdikten sonra kapanmasına bir fikrim yok.

Eğer oyuncu dizüstü bilgisayarı değilse değerler normal gibi duruyor. 1 seneden sonra iç temizlik yapıp termal macun yenilemenizi öneririm. Eğer garantide ise aldığınız yere yaptırabilirsiniz. Siz bu bilgisayar ile oyun oynuyorsanız daha sık temizlik ve termal macun yenilemesi yapmanızı öneriyorum. Misal 2 ayda bir toz alma, 6 ayda bir termal macun değişimi ama termal macun kurumamış veya bozulmamışsa değiştirmenize gerek yok. İşlemci değiştirdikten sonra kapanmasına bir fikrim yok.
1 hafta önce fan temizliği ve termal macun değişimi yaptım. işlemci bir sıkıntı yok diyebilirmiyiz peki ?

Yeni konular

Geri
Yukarı