AIDA64 test sonuçları normal mi?

xDisturbia

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar PC'de oyun oynarken ani FPS düşüşleri yaşıyordum. Bu yüzden oyunu kapatıp açmam gerekiyordu. Bende sorun neden kaynaklı diye PC'yi AIDA64'te stres testine soktum. Programdan pek anlamadığım için sonuçları bana yorumlayabilir misiniz?
dwadwa.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar PC'de oyun oynarken ani FPS düşüşleri yaşıyordum. Bu yüzden oyunu kapatıp açmam gerekiyordu. Bende sorun neden kaynaklı diye PC'yi AIDA64'te stres testine soktum. Programdan pek anlamadığım için sonuçları bana yorumlayabilir misiniz? Eki Görüntüle 417080
Sisteminizi belirtmeniz gerekiyor ama işlemci ısı değerleriniz çok yüksek gözüküyor.Minimum 59 yükte olması gereken rakamlardan biri. 91 derecede ömrünü kısaltabilir.

Her ne kadar havalar da sıcak olsa bu kadar yüksek sıcaklık değerleri normal değil bence. Benim işlemcim yükte 65-66 derecede çalışıyor. Soğutucunuzu değiştirebilirsiniz.

İşlemci 91-93 dereceyi görmüş yük altında. Fazla ısındığından dolayı hızını düşürüyor olabilir. Bu da performansın etkilenmesine sebep olur.

Eğer oyun oynarken de değerler böyleyse sorun muhtemelen bundan kaynaklanıyordur.

MSI Afterburner ile oyun içi değerleri paylaşırsanız bakabiliriz.

GPU sıcaklığını göstermemişsiniz. CPU sıcaklığı yüksek, modeli nedir? Undervolt yapılabilir, kasaya fan eklenebilir, işlemci soğutucusu ile termal macunu değiştirilebilir.

Asus laptop kullanıyorum. intel i3 1.8 GHz - GTX740M- 4GB Ram. @reptile Aynen oyunlarda arada inanılmaz bir şekilde düşüyor, kapatıp açınca düzeliyor bazen. Yaklaşık 1.3 senedir termal macun değişmedi ondan olabilir diye düşünüyorum. Bu programında değerlerini atacağım.
Arkadaşlar 2 gün önce termal macunumu yeniledim işlemci ısısı 60-70 arasında lâkin oyunda yine FPS düşüşü yaşıyorum. Sadece oyun açıkken problem yok 90-60 arası FPS. Fakat Discord açıp lobiye girdigimde yada oyun açıldığı esnada steamden mesaj vs. geldiğinde fps düşüyor 90-30 arası oluyor var ms artıyor. (discord donanım ivmesi gibi özellikler kapalı.) İşlemci i3 geforce740m ekran kartı 4gb ram asus laptop kullanıyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı