AIDA64 rapor sonucum nasıl?

SdtCngz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar.

X570 Aorus Pro anakart.
Ryzen 9 3900X işlemci.
Radeon RX 5700 XT ekran kartı.

Boşta ve yükteki resimler ektedir.

3 adet fan önde, 1 adet egzoz arkada. 1 adet işlemci üzerinde stok fan mevcuttur.

Dosya Ekleri

• stabilitytest-boş.png
    stabilitytest-boş.png
    27,2 KB · Görüntüleme: 33
  • stabilitytest-Yük.png
    stabilitytest-Yük.png
    35,5 KB · Görüntüleme: 39
  • stabilitytest.jpg
    stabilitytest.jpg
    114,9 KB · Görüntüleme: 31
Test altında 90 oldu. Halbuki 2-3 ay önce termal macun sürdürmüştüm ve temizliği yapılmıştı.

Stok soğutucu yeterli olmayabilir 105W bir işlemci olduğu için çok normal o kadar ısınması
O işlemciyi stok soğutucu ile kurtaramazsın kasanın marka modeli nedir kaç mm sıvı soğutma destekliyor ona göre sıvı soğutma tercih edebilirsin bütçen pek yoksa hava soğutma önerebilirim.

Halı hazırda normal kullanımda bu dereceye ulaşmıyorum, dolayısıyla sıvı soğutucu gereksiz olur şu anda. Fakat daha iyi bir stok soğutucu varsa alabilirim.

Çok mu kötü değerler?

Halı hazırda normal kullanımda bu dereceye ulaşmıyorum, dolayısıyla sıvı soğutucu gereksiz olur şu anda. Fakat daha iyi bir stok soğutucu varsa alabilirim.

Çok mu kötü değerler?

Oyun oynayan birisi değilsen ki muhtemelen oyun oynuyorsun yük altında 75 dereceden sonrası işlemci kaynaklı FPS düşüşleri ve takılmalara yol açar.

Oyun oynayan birisi değilsen ki muhtemelen oyun oynuyorsun yük altında 75 dereceden sonrası işlemci kaynaklı FPS düşüşleri ve takılmalara yol açar.
Yarın GTA 5 açıp bakacağım ısısına. Ben genelde oyundan ziyade Wmware ile sanal Pc açıyorum 14 15 kadar. O şekilde açıp ısısına bakacağım.

AIDA 64'te 90'a vurduysa Prime95 veya alternatif yazılımlarda fişi çeker direkt. Wraith Prism varsa normal denilebilir.
Pc yi ilk aldığımda prime95 testi yapmıştım ki çok tozlu ve bakımsız idi. İkinci el almıştım, o esnada bile kapanmamıştı.

@Miraç Gürbüz @Emir M. Şu anda GTA 5 açık ve 30 dkdır oynuyorum. Firefox da 3 4 sekme açık.
Sıcaklık değerlerim ve görev yöneticisini koydum.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    202,4 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
En kötü DeepCool AK400 alman gerekir.

Yarın GTA 5 açıp bakacağım ısısına. Ben genelde oyundan ziyade VMware ile sanal PC açıyorum 14 15 kadar. O şekilde açıp ısısına bakacağım.

PC'yi ilk aldığımda Prime95 testi yapmıştım ki çok tozlu ve bakımsız idi. İkinci el almıştım, o esnada bile kapanmamıştı.

@Miraç Gürbüz @Emir M. şu anda GTA 5 açık ve 30 dakikadır oynuyorum. Firefox da 3 4 sekme açık.
Sıcaklık değerlerim ve Görev Yöneticisi'ni koydum.

İlk attığından çok daha iyi değerler ama stok soğutucu o işlemci için yetersiz.

Geri
Yukarı