AIDA64 stability test sonuçları nasıl?

Rovz58

Hectopat
Merhaba. Test 1dakika 44 saniyede overheating detected dedi ve ben de durdurdum. Başka forumlarda böyle yazarsa durdurun diyorlardı. Sonuçlarım nasıl herhangi bir sıkıntı var mı?
Intel stok soğutucu kullanıyorum.

Dosya Ekleri

• test 1.PNG
    test 1.PNG
    45,1 KB · Görüntüleme: 77
  • test 2.PNG
    test 2.PNG
    71,3 KB · Görüntüleme: 81
Var tabii stok soğutucu yetmiyor. Oyunlarda sıcaklık değeri nasıl? 98 dereceleri görmüş.

Oyunlarda sıkıntı yoktu termal macun yenilemiştim daha yeni 1.5 ay falan olmuştur sıkıntı yoktu mavi ekran almaya başlayınca bir test yapayım dedim.

Valorant'ta ortalama 70-80 arası geziyordu yanlış hatırlamıyorsam en fazla 83-84 gördüm.

Oyunlarda sıkıntı yoktu termal macun yenilemiştim daha yeni 1.5 ay falan olmuştur sıkıntı yoktu mavi ekran almaya başlayınca bir test yapayım dedim.

Valorant'ta ortalama 70-80 arası geziyordu yanlış hatırlamıyorsam en fazla 83-84 gördüm.

Stok soğutucu yetmiyor ve kasa iyi hava almıyor olabilir. Bazı kasalar önü kapalı olabiliyor ve hava akışı düşük olunca iyice ısınıyor.

Kule tipi bir soğutucu alın rahatınıza bakın derim.

Stok soğutucu yetmiyor ve kasa iyi hava almıyor olabilir. Bazı kasalar önü kapalı olabiliyor ve hava akışı düşük olunca iyice ısınıyor.

Kule tipi bir soğutucu alın rahatınıza bakın derim.

Benimkinin önü kapalı sadece üstünde 2adet fan var. Bu zamana kadar yetiyordu şimdi böyle olması normal mi sizce pump out vs. yapmış olabilir mi?

Bende i5 6500 vardı. Silver Stone ucuz bir tower ile max 60 derece oluyordu oyunlarda da 45-50 derece civarındaydı. Sizdeki değerler normal değil. Non K 4.5Ghz overclock yaptığımda bile max 80 derece görüyordum.

Geri
Yukarı