AIDA64 Test Sonuçlarım Normal mi?

Hocam kablolamada hiçbir sıkıntı yok, Phanteks P400 kasa kullanıyorum, 1 adet arkada, 1 adet önde olmak üzere 2 fan ile geliyor, işlemciyi stok fan ile (Wraith Spire) kullanmaktayım şuan, ileriki zamanlarda kasanın üst tarafına da fan alacağım, hava akışı ile alakalı olduğunu düşünmüyorum sonuçta işlemciye overclock denemedim :) Birdaha test edeceğim bakalım AIDA64 ile biraz sonra.

Akşam tekrar Aida64 ve Prime95 ile test ettim, Aida64'te yine maximum 99 dereceyi gördü, 8. dk'da testi durdurdum.
aida643.png

Prime 95 sonuçlarını da atıyorum, 30 dk test ettim, HWMonitor'den sıcaklık değerlerine baktığımda işlemci maximum 81 dereceyi gördü.
prime95.png

Şuda Prime95 testi sonunda ki max. değerler:
hw.png

Bu arada bileşenleri yazmayı unutmuşum: Gigabyte AB350M Gaming 3 Anakart, Ryzen 2600x İşlemci (stok fanı ile kullanıyorum), GTX 1050Ti, Corsair Vengeance 2x8 GB RAM.

Son düzenleme:
@KaptaniDerya Hocam Prime95 test sonuçları iyi değil mi?İşlemci oyunlarda max 60-65 dereceyi görüyor, sadece şu 99 derece biraz kafamı kurcalamakta :/

Testlerde işlemcinin bukadar ısınması konusunda benim aklıma gelen tek şey ben işlemcinin fanını takarken başta iki vidayı sıktım, sonra bir söküp tekrar birşeye baktım, haliyle bu durumda vidaları sıktığım kısımlarda macun yayılmıştı, sıkmadığım kısım temizdi henüz fan temas etmediği için, daha sonra köşelerdeki 4 vidayı da eşit şekilde sıktım, macunun eşit dağılmama ihtimali var mıdır, bu nedenle böyle sonuçlar alıyor olabilir miyim sadece macundan dolayı :)

@KaptaniDerya Hocam Prime95 test sonuçları iyi değil mi?İşlemci oyunlarda max 60-65 dereceyi görüyor, sadece şu 99 derece biraz kafamı kurcalamakta :/

Testlerde işlemcinin bukadar ısınması konusunda benim aklıma gelen tek şey ben işlemcinin fanını takarken başta iki vidayı sıktım, sonra bir söküp tekrar birşeye baktım, haliyle bu durumda vidaları sıktığım kısımlarda macun yayılmıştı, sıkmadığım kısım temizdi henüz fan temas etmediği için, daha sonra köşelerdeki 4 vidayı da eşit şekilde sıktım, macunun eşit dağılmama ihtimali var mıdır, bu nedenle böyle sonuçlar alıyor olabilir miyim sadece macundan dolayı :)
Dediğim gibi yapacağın en iyi şey açıp bakmaktır.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı