AIDA64’te Over Throttling Sorunu

DobermanLover

Decapat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese iyi akşamlar. Acer marka laptop kullanıyorum. AIDA64 stres testinde temperatures bölümünde CPU Usage’ın yanında kırmızı renkle Over Throttling yazıyor, bu nedir? Bir sorun mudur? Şu anda fotoğraf atamıyorum maalesef laptop yanımda değil. Başka laptopa aynı testi yaptım. Öyle olmayınca anormallik olduğunu düşündüm. Şimdiden teşekkür ederim. Bu bir problemse nasıl düzelir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Throttling, işlemcinin fazla ısındığında kendini frenlemesi demektir. İşlemciniz stres testinde fazla ısınıyor ve tam gücünü kullanmıyor.

İşlemcin, fanların hava çıkış kanalları tozdan tıkandığından, termal macunun etkisini kaybetmesinden veya soğutma sisteminin yeterli olmamasından dolayı, aşırı yük ve ısı altında zaman zaman frekans düşürüyor. Fanları, fanların hava çıkış kanallarını temizlersen ve iletkenlik değeri yüksek bir termal macun uygularsan, kesin olmamakla beraber, sorunun çözülebilir.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı