AIDA64'ün CSGO VAC Hatasında Neden Olması

d0gus_

Kilopat
Daha fazla  
Dün başıma gelen talihsiz bir olayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Tam olarak emin olmamakla birlikte sizleri uyarmak istedim. Rekabetçi oynamadan önce ısınmak amacıyla basit eğlence girmeye çalışıyordum. Bir uyarı aldım "VAC sistemi onaylanamadı" gibi bir mesajdı bu. VAC yedim sandım ilk başta. Steam profili üzerinden baktığımda ise VAC gözükmüyordu hesapta. Zaten arada yaptığım oyunbozanlık dışında bir kusurum olmadı.

Araştırma sonucu sistem dosyalarında meydana gelen hatalardan kaynaklanabildiğini öğrendim. Steam üzerinden dosya doğrulama yaptığımda 2 adet farklı dosya olduğunu gördüm. Dosyaları tekrar indirdi. Bu şekilde oyuna bağlandığımda aynı hatayı tekrar aldım. İşlemleri tekrar ettiğimde bu seferde 1 dosya hatalı gözüküyordu. Onuda düzelttim. Oyuna girdiğimde aynı hatayı almaya devam ediyorum. Yinelediğim zaman bu seferde hatalı bir dosya gözükmüyordu.

Bende dünden bugüne sistemde ne değişti diye düşünmeye başladım. Aida64 deneme sürümünü indirdim. Ayrıca Discord uygulamasını da yeni yüklemiştim. İkisini de CCleaner aracılığı ile kaldırdım. Ardından oyuna girdiğimde bir hata almadım. Ya bu şekilde bir aksilik geldi ve Aida64 programı üzerine kaldı bu hata. Ya da gerçekten durum bu.

O sebeple buna benzer problem yaşayan olursa umarım başıma gelenlerin bir yardımı dokunur.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı