Aigo DR12 fan kiti ve Gigabyte B450M S2H anakart uyumu

Fslk53

Centipat
Arkadaşlar merhaba, bir konuda yardımınıza ihtiyacım var. Kasama fan eklemesi yapmayı düşünüyorum. Aklımdaki fan kiti fotoğrafta görebileceğiniz üzere aigo DR12 modelli kit. Şimdi şöyle bir sorum var, benim anakartımda 12 v 4 pinli LED header var fakat kontrolcünün içinden anladığım kadarıyla 5V 3 pinlik RGB kablosu çıkıyor. Ben bu 5 v 3 pinlik RGB kablosunu anakartımda ki 12V 4 pinlik headera takabilir miyim? Takarsam problem yaşar mıyım? Bu arada fanların yanında ayriyeten adreslenebilir LED şeritte takmayı düşünüyorum.

Şu an da gamebooster GB-L06B modelli kasayı kullanıyorum içerisinde kendi kontrolcüsü var ama uygun fan bulamadığım için bende fanları satıp yeni kit almayı düşünüyorum.

Aigo-DR12-Pro-bilgisayar-PC-vaka-Fan-RGB-ayarlamak-LED-Fan-h-z-120mm-sessiz-uzaktan.jpg_960x960.jpg
Inkedgigabyte-b450m-s2h-amd-b450-am4-ddr4-3200mhz-661342_LI.jpg

Merhaba hocam. Öncelikle anakart üzerinde işaretlemiş olduğnuz giriş işlemci fanı için. Onun hemen sağ üstündeki girişe takılması gerekiyor. Bende de aynı kart var sadece 7 renk RGB destekliyor deniyor tam bende öğrenemedim ne demek istediğini :D neyse normal şartlarda o girişe takılma sebebi anakarttan fan kontrolü sağlamak için. Ama sonuç alabilir misin bilmiyorum denemedim. Zaten o girişe takamsan bile fanlar çalışır ve LED'ler yanar. Kumanda ile kontrol edebilirsin.

Bende Thermaltake kasa var. Kasanın fanları Gigabyte ile uyumu var fakat kasa ile gelen kabloyu oraya bağladığımda sadece sistemi açtığımda ışıkların yanmasını sağladığını gördüm sistemden kontrol edemedim. Program vs kurdum ama yemedi. Bende çıkardım sistemi başlattığımda yanmıyor fanlar tuşa basarsam yanıyor ben zaten pek ışıkları yakmıyorum. Ama set ile gelen kontrolcü her işini görür.

Merhaba hocam. Öncelikle anakart üzerinde işaretlemiş olduğnuz giriş işlemci fanı için. Onun hemen sağ üstündeki girişe takılması gerekiyor. Bende de aynı kart var sadece 7 renk RGB destekliyor deniyor tam bende öğrenemedim ne demek istediğini :D neyse normal şartlarda o girişe takılma sebebi anakarttan fan kontrolü sağlamak için. Ama sonuç alabilir misin bilmiyorum denemedim. Zaten o girişe takamsan bile fanlar çalışır ve LED'ler yanar. Kumanda ile kontrol edebilirsin.

Bende Thermaltake kasa var. Kasanın fanları Gigabyte ile uyumu var fakat kasa ile gelen kabloyu oraya bağladığımda sadece sistemi açtığımda ışıkların yanmasını sağladığını gördüm sistemden kontrol edemedim. Program vs kurdum ama yemedi. Bende çıkardım sistemi başlattığımda yanmıyor fanlar tuşa basarsam yanıyor ben zaten pek ışıkları yakmıyorum. Ama set ile gelen kontrolcü her işini görür.
Hocam anakartın kullanma kitapcığında bile ledlerin oraya takıldığı yazıyor emin misin orası olmadığına ?

Geri
Yukarı