Aigo DR12 Fan Hızı ve LED Kontrolü

BarisY.

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Memur
Aigo DR12 fan setinden aldım. İlk sorunum, alırken DR12 Pro modeli ile arasında fan hızı kontrolü olduğunu bilmiyordum. DR12 Pro kontrolcüsü alsam bu fanlar ve led şeritler o kontrolcü ile çalışır mı? Fan hızı kontrolü yapabilir miyim? İkinci sorunum ise DR12 fan ve LED şeridi Teknobiyotik'ten aldığım 'Dark 2x12cm Ultra Bright 18X RGB LED Fan' kontrolcüsüne takarsam ne olur diye merak ettim ve denedim. Birer tane fan ve şeridi taktım. 😅 Mantığımca farklı bir kontrolcüde çalışmazsa kendi konrolcüsüne takınca çalışacağıydı ancak öyle olmadı. 😄 Taktığım fana bir şey olmadı ancak LED şerit en uç kısmındaki yeşil LED yanıyor diğer LED'ler de yeşil, kırmızı ve mavi noktaları oluyor. Yani aydınlatmıyor. Kendi kontrolcüsüne taktığımda on-off komutları hariç başka komutu almıyor ama Dark kontrolcüsüne taktığımda komutlara göre saçma sapan yanıyor. Yeşil LED sönüyor 3 renk olan noktalar bazıları açılıyor kapanıyor. 😄 Şerit kısa devremi yapmıştır yani elektronik bir arıza mı yoksa bu şeritlerin içinde de yazılım varda yazılımıyla alakalı bir sıkıntı mı oluştu? Nasıl düzeltebilirim?
Şimdiden teşekkür ederim.😇

Son düzenleyen: Moderatör:
Dr12 bende aldım aşırı ses yapıyor 5'li olanı aldım. benim kasada da ekstra 4 fan vardı. Simdi toplam 9fan fanları kapatma veya yavaslatma keske koysalarmıs bende zamanında prosunu görmeden düz r12 aldım pismanım

Dr12 bende aldım aşırı ses yapıyor 5'li olanı aldım. benim kasada da ekstra 4 fan vardı. Simdi toplam 9fan fanları kapatma veya yavaslatma keske koysalarmıs bende zamanında prosunu görmeden düz r12 aldım pismanım
bende de aynı pişmanlık var acaba prosunun kontrolcüsüne bağlasak olur mu?

Benim Dark kontrolcüye dr12 led şeridi takıp bozmam gibi bi sonuç çıkabilir. Elektronikçiler direnç ekleyip ledin parlaklığından feragat ederek fan hızını düşürüyorlar. Bunun nasıl yapıldığını bilen var mı?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı