Aile evinden nasıl cikarim?

Ev kiraları hakkında bilginiz olmaması beni üzdü.

Çok isteyip de çalışmadın mı gene? İsteseydin çalışırdın, bir şey olurdun, zaten ülke şartlarında çok da çalışmana gerek yok. Anlayamadım durumu.

İsteyipte başaramaycağın bir şey yok dostum. Bakkal berber gibi yerlerde işe gir hem aile baskısından kurtulursun hem de cebine harçlığın çıkar.

Ev kiraları hakkında bilginiz olmaması beni üzdü.

Çok isteyip de çalışmadın mı gene? İsteseydin çalışırdın, bir şey olurdun, zaten ülke şartlarında çok da çalışmana gerek yok. Anlayamadım durumu..
Hocam cok klasik ama calistim olmadi. Calismayi da sevmiyorum acikcasi belki ondan olmadi. Ama uni sinavinda gazetecilik hedefliyorum bakalim.

İsteyipte başaramaycağın bir şey yok dostum. Bakkal berber gibi yerlerde işe gir hem aile baskısından kurtulursun hem de cebine harçlığın çıkar.
Keske gercek dunya oyle olsa. Isteyip basaramayacagin cok sey var

Ev kiraları hakkında biliniz olmaması beni üzdü.

Çok isteyip de çalışmadın mı gene? İsteseydin çalışırdın, bir şey olurdun, zaten ülke şartlarında çok da çalışmana gerek yok. Anlayamadım durumu..
Yahu birşeyide doğru anlasanız, çalışıp parayı eve getir diyorsa uzağa gidemez, evinin yakınlarında çalışabilir. Forumdaki yurt dışından yazan ülke durumundan bir haber üyelerden mi sandın ?

Asgari ücretle geçinilmiyor ülkemizde. Asgari ücretin üstü diye verilen maaşlar bile zar zor yetiyor. Yağmurdan kaçarken doluya tutulursun. Yapacağın en iyi şey göstermelik 4 yıllık bir fakülteye kendini atman olur. Sonrasında düşünecek ve tercih edersen sınava yeninden çalışacak/meslek edinecek vaktin olur.

Hocam cok klasik ama calistim olmadi. Calismayi da sevmiyorum acikcasi belki ondan olmadi.
O zaman ben de sana klasik bir cevap verim, çalışmayıp kendini hiç bir konuda geliştirmezsen bir şey yapamazsın bu kadar basit. Bunun öyle sihirli bir çözümü yok. Tembel tembel takılmışsın, bir şey olacağın da gözükmüyor, ailen de sıkılmış bu durumdan. Ne denmesini bekliyorsun burada?

Bir işe gir ailene belli bir miktar para ver aylık , bu üzerindeki baskıyı kesmelerine sebep verecektir. Ardından para biriktirip biriktirdiğin paralarla o dediğin işi daha makul bir sermaye ile devam ettirip büyütmeyi deneyebilirsin.

Bir işe gir ailene belli bir miktar para ver aylık , bu üzerindeki baskıyı kesmelerine sebep verecektir. Ardından para biriktirip biriktirdiğin paralarla o dediğin işi daha makul bir sermaye ile devam ettirip büyütmeyi deneyebilirsin.
Tesekkurler hocam en mantiklisi bu sanirim.

O zaman ben de sana klasik bir cevap verim, çalışmayıp kendini hiç bir konuda geliştirmezsen bir şey yapamazsın bu kadar basit. Bunun öyle sihirli bir çözümü yok. Tembel tembel takılmışsın, bir şey olacağın da gözükmüyor, ailen de sıkılmış bu durumdan. Ne denmesini bekliyorsun burada?
Benim kendimi gelistirip gelistirmedigimi yazdiklarimdan bilemezsin. Yurt disinda is kurmaya calisirken ve doviz kuru bu kadar yuksekken zorlaniyorum. Ayrica programlama dilleri ogreniyorum bilgisayar/yazilim bolumu kazanamadigim icin is bulamayacagim. Bolumde ogrenecegim C, C# gibi dilleri her yerden ogrenebilirim. Simdi boyle bir sacmasapan sistem varken gelip bana ahkam kesmeye kalkma.

Ayrica programlama dilleri ogreniyorum bilgisayar/yazilim bolumu kazanamadigim icin is bulamayacagim.
Şunu demen bile, olay hakkında pek fikrin olmadığını gösteriyor. Dışarıda her kodcu, bilgisayar bölümü okudu sanıyorsun. Ben hiç bir destek almadan, deli gibi çalışarak, kendi düğününü bile kendisi yapmış biriyim. Dolayısıyla senin gibilere diyebileceğim bir iki lafım var. Üniversite kazanamayacak kadar tembelim dedikten sonra fazla söze gerek yok. Programlamaya çok meraklıysan çalışıp gir bilgisayar bölümüne. Buraya bu soruyla geliyorsan, bu cevaplara da hazır olacaksın. Sistem saçma olabilir, doğru yönde çalış, bir şeyler yap.. Aileyi suçla, kuru suçla, sistemi suçla, kendin? Kendine dokunmayın, ovv ye..

Yeni konular

Geri
Yukarı