Aile Köpek Almaya Nasıl İkna Edilir?

Ben apartmanın yedinci katında balkonda keçi besleyen adam gördüm. O sebeple köpek evde beslenebilir diyebiliriz. Ayrıca çeşitli din alimleri köpek olan eve melek girmez der. Azrail de bir melektir. Eve köpek alıp evden dışarı çıkmazsak ölümsüz olabiliriz. Bu tezi ailene anlat. Hemen kabul edeceklerdir.

Son düzenleme:
Ben apartmanın yedinci katında balkonda keçi besleyen adam gördüm. O sebeple köpek evde beslenebilir diyebiliriz. Ayrıca çeşitli din alimleri köpek olan eve melek girmez der. Azrail de bir melektir. Eve köpek alıp evden dışarı çıkmazsak ölümsüz olabiliriz. Bu tezi ailene anlat. Hemen kabul edeceklerdir.
Balkonda köpek, tavşan neyse de keçi ne be :D ayrıca bu zekayla ölümsüzlüğü bulduysan uçan arabaları da bulursun :D

Hocam cidden misiniz? Ciddi ise çıkartırım. Günde 3 saat yürüyüş yaparız onunla.
Ben kendim yaklaşık 10 yıldır hayvan besliyorum ve emin ol öyle olmuyor. İlk alırken her şeyiyle ilgilenirim diyorsunuz ama belli bir süre sonra gerçekten insan çıkarırken sıkılıyor. Dolayısıyla kardeşin vs. varsa mümkünse iş bölümü yapın. Yani sabah o çıkarsın akşam sen gibi.

Almanı kesinlikle önermem.
Benim bir tane köpeğim vardı ilk ve son. Adı Paspas'tı :D Biliyorum tuhaf bir isim :D
Her neyse bu köpekler doymak nedir bilmiyor. Bunu söylemek istiyorum :D Yedikçe yer yani sen yemek vermediğin an durur anca :) Diğer yandan evi falan pislettiği yok. Bu arada bahçeniz yoksa da sıkıntı değil. Çünkü bizimkisi bahçede duran bazı sümüklü böcek mi ne öyle bir hayvandan çok korkuyordu :D Bahçeye çıkamıyordu :D
Köpek almadan önce araba olması şart. Bizim arabamız yoktu. Ne kadar zor anlatamam. Bir yere gitmen lazım illa evde biri kalacak. Köpek alacaksanız arabanız şart. Bunu ciddi söylüyorum. İleride çok zorluklarını çekersiniz.
Üstelik köpek almadan önce tam karar vermen lazım. Bunlar oyuncak değil birer canlı. İleride sokağa falan atarsanız köpek için yazık olur veya barınağa verirseniz. Köpek almadan önce sorumluluklarınızı iyi bilmeniz gerekiyor.
Bu arada biz babamla köpeği almaya gitmeden önce evde savaş vardı. Annem köpeklerden çok korkuyordu. Aldık eve gireceğiz annem sokmuyor :D 1 saat dışarıda dolandık geldik. Zorla falan eve girdik :D Bir gün sonra baktım annem köpeği seviyor dolaştırmaya çıkarmış falan :D
Birde pis bir uyu vardı :D Atıyorum 10 dakika dolaştırdık mı sokağa girmiyordu :D İlla bir saat dolaşacak ondan sonra sokağa giriyordu :D

İşin kısası, köpeği alın getirin eve. Bizim gibi bir saat kavga, bağrış ve komşuya rezil olursunuz. Ertesi gün her şey normale döner.
İşin kötü tarafı köpekten ayrılmak zorunda kaldığınızda baya kötü oluyor ya.
Şuan köpeğimi hatırladım da baya üzüldüm ya :(

Önce eve bir kedi alacaksın, kedi nin sadakatsiszliğini ve nankörlüğünü gören aile kediyi kovacaktır. Daha sonra bir köpek alıcaksın sevimli ve itaatkar bu hayvanı gören aile köpeği bağırına basacak, sevecektir. [emoji28][emoji28][emoji28]
Eski sevgilimin kedi olduğunu öğrendim. Sağ ol.

Yeni konular

Geri
Yukarı