Steam Aile paylaşımı oyunlar gelmiyor

founderkral

Picopat
Daha fazla  
Merhaba. Bir tanıdıkla aile paylaşımı yaptım ve onun birkaç oyunu bana geldi ancak Assassin's Creed Valhalla Odyssey ve Origins gelmedi. Bunun sebebi nedir? Ben aile görünümünde olduğum için bunların gelmediğini düşünüyorum. Aile görünümünden çıkarsam aile paylaşımı gider mi?

Steam sayfalarında bilgi vermişler, aile görünümüyle bağlantısı yok.

aile paylasimi.png

Valhalla sayfasında bulamadım böyle bir bilgi.

Benim hatam, eklenti sayesinde öyle gösteriyormuş. Yine de aile paylaşımı için kullanılamaz bu oyunlar, üçüncü taraf launcher isteyen oyunların büyük bir çoğunluğu aile paylaşımına dahil olmaz, bu oyunlar Ubisoft Connect istiyor.

Tüm Steam oyunları paylaşılabilir mi?

Hayır, teknik kısıtlamalardan ötürü bazı Steam oyunları paylaşılamayabilir. Aşağıdaki kriterlerle uyuşan oyunlar hesaplar arasında paylaşılamaz.
  • Üçüncü taraf bir anahtar, hesap veya abonelik gerektiren oyunlar.
  • Oynaması ücretsiz oyunlar ve o oyunlar için satın alınmış DLC'ler.
  • Ücretsiz DLC'ler.
  • Ödünç alan kişinin bölgesinde yasaklanmış oyunlar veya DLC'ler.
  • Sahibinin VAC veya oyun yasaklaması aldığı oyunlar.
  • Ödünç alan kullanıcının sahip olduğu ana oyun.
  • Ödünç alan kullanıcının işletim sistemini desteklemeyen oyunlar.
  • Sahibinin bir Steamworks partner hesabının üyesi olarak otomatik bir şekilde elde ettiği oyunlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim hatam, eklenti sayesinde öyle gösteriyormuş. Yine de aile paylaşımı için kullanılamaz bu oyunlar, üçüncü taraf launcher isteyen hiçbir oyun aile paylaşımına dahil olmaz, bu oyunlar Ubisoft Connect istiyor.
Bu oyunları alabilmenin imkanı yok mu? Tek çare hesabı istemem galiba

3. parti hesap gerektiren çoğu oyun aile paylaşımına sahip olmuyor. Hepsi değil ama çoğu böyle.

Bahsettiğiniz oyunlarında aile paylaşım özelliği bulunmamakta.
Bunu kendiniz de kontrol edebilirsiniz.
Mağaza sayfasında az aşağıda olan etiketlerde "Aile Paylaşımı" yazısı var ise destekliyordur, yoksa desteklemiyor.
Bahsettiğiniz 3 Assassin's Creed oyununda da bu etiket yok.
1714132897662.png

Örnek olarak Assassin's Creed Unity oyununda "Aile Paylaşımı" etiketi mevcut.
1714132960517.png

Geri
Yukarı