Aileden Gizli Dövme Yaptırmak

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Birde dini tarafı var. Boy abdesti kabul olmaması durumu var. Zaten göbeğinin altında ki dövmeyi kim görecek ki ?

Dini boyut olarak dövme deri altına yapıldığı için abdesti kabul eder. Geçici dövme deri üstü olduğu için kabul etmez.

Ayrıca askerde ne gibi bir sorun olur? Ayırırlar falan. Anlamadım tam olarak.

@darkageman
@muhammed barlas

Dövmelilerle dövmesizleri ayirirlar.Komando olmak istiyorsan'da olamazsin.Gerisini askere gidince anlarsin.

Çok saçma bi' uygulamaymış. Umarım bedelli çıkar askerlik zamanı bu sayede 6 ayımı askerde çöpe atmam.

Askerde seninle çok uğraşırlar. Demedi deme canın çok sıkılır.

Ben, revir'de Asteğmen olarak görev yaptım.
Sırf dövmesi var diye, kimse geri hizmet'e alıncak diye bir kural yok.
Dövmenin yanında, vücudunda belirgin, yara ve izler varsa.
Bu kişi askerde kendine zarar verebilir diye, silahını alıp geri hizmet'e veriyorlar seni.

Son düzenleme:
Ayrıca kalıcı dövme yaptırmak basit bir iş değil :) Masadan kalkmak zorunda kalabilirsin acı yüzünden, bazı noktalar çok hassas. Sağ, üst bel boşluğuma yaptırmayı denedim bir defa, ilk darbede masadan kalktım, uğruna değecek bir anlamı olacaksa senin için neden olmasın derim?

Aileni ve kimseyi dinleme herkes boş boş konuşur.
1- Dövme yaptırmakla abdest almaya hiçbir zararı yoktur. Dövme etin altına işlenen boyadır, abdest kurallarında etin altına su değdirmek gibi bir kural olmadığından boş boş konuşmayın orada burada duyup. Hee günahı var mı? Eyvallah var yaratıcının sana verdiği temiz vücudu iğne yolu ile acı çektirdiğin için günah ama asla abdeste engel değil.
2- Askerde hiçbir sorun olmaz tabi kalçana penis dövmesi yaptırmadığın sürece. Yaptıracağın şey anormal bir şey değilse asker sorununu da geçelim.
3- Geldik aileye, büyük ihtimal gerekçeleri ''Müslüman aileyiz, müslüman çocuğusun'' falan filan bir dolu saçmalık. Yaptırmak istiyorsan yaptır kimseyi dinleme. Yaptır ve karşılarına çık alın yaptırdım de. Bu hayatı sen yaşayacaksın. Eş, dost, akraba bir yere kadar.

1-Askere gitmiş gibi boş boş konuşuyorsun.2-Herkes dövme yaptiramaz belli bir acısı vardir.3-Dini konuda bir sakıncası yoktur.Gunahi vardir o beden sana emanettir.4-Asker'den gelince acıya dayana bilirsen yaptırırsın.5-Doğru kimse seni bağlamaz ama bu bir geçici dövme değil iyi ďüsün sonra'dan pisman olma.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı