Ailem beni dinlemiyor

RevClevent

Hectopat
Yer
Gerçeklik
Kendimi gerçekten çok yalnız hissediyorum. Diz ve bacak ağrılarım katlanarak artıyor ve ben bunu her ne kadar aileme söylesem de ben de öyleydim bana çekmişsin gibi dönütler alıyorum kaç kere söyledim anlatamam. Doktora gitmek istiyorum fakat doktorlar da MR röntgen çektirip ilaç yazıp yolluyorlar ne yapmam gerektiğini inanın bana bilmiyorum. Yaşım küçük olabilir belki fakat gerçekten çok yorgun ve kötü hissediyorum kendimi (15 yaşındayım). Bundan 4 5 sene önce futbol oynamayı bıraktım, Menisküsüm yırtıldı. Ondan sonra ağrı çekmediğim zaman doğru düzgün spor yapabildiğim zaman yok. Şu anlarda da ne zaman spor yapmak istesem ve yapsam her yerim ağrıyor 1 2 hafta doğru düzgün yürüyemiyorum (belki daha fazla). Yaşıtlarım ip atlıyor futbol oynuyorlar basketbol oynuyorlar fakat ben hiçbir şey yapamıyorum hiçbir şey. Tek yaptığım bilgisayar oynamak ve ailemin çözücü olmayan tavsiyelerini dinlemek. Bir yandan da dersler geliyor zaten. Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Tavsiyelerinizi bekliyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendimi gerçekten çok yalnız hissediyorum.Diz ve bacak ağrılarım katlanarak artıyor ve ben bunu her ne kadar aileme söylesem de ben de öyleydim bana çekmişsin gibi dönütler alıyorum kaç kere söyledim anlatamam.Doktora gitmek istiyorum fakat doktorlar da mr röntgen çektirip ilaç yazıp yolluyorlar ne yapmam gerektiğini inanın bana bilmiyorum.Yaşım küçük olabilir belki fakat gerçekten çok yorgun ve kötü hissediyorum kendimi (15 yaşındayım).Bundan 4 5 sene önce futbol oynamayı bıraktım,menisküsüm yırtıldı.ondan sonra ağrı çekmediğim zaman doğru düzgün spor yapabildiğim zaman yok.Şu anlarda da ne zaman spor yapmak istesem ve yapsam her yerim ağrıyor 1 2 hafta doğru düzgün yürüyemiyorum (belki daha fazla).Yaşıtlarım ip atlıyor futbol oynuyorlar basketbol oynuyorlar fakat ben hiçbir şey yapamıyorum hiçbir şey.Tek yaptığım bilgisayar oynamak ve ailemin çözücü olmayan tavsiyelerini dinlemek.Bir yandan da dersler geliyor zaten.Ne yapmam gerektiğini bilmiyorum.Tavsiyelerinizi bekliyorum(bu arada bu mesajı okuyan bir yetişkin olsaydım bunlar daha hiçbir şey diyip geçerdim)

Her durum, o ana göre değerlendirilir yani "aman bu mu sorun" geyikten ve cahillikten başka bir şey değildir.

Ailelerin çocuklarını anlamaması genellikle kuşak farkından olur ve çoğu ebeveyn bunu aşamaz. Bu kadar sıkıntı yapmayın bunu, çoğu aile böyle zaten maalesef kolay da düzelecek bir durum değil, toplumsal bir yara bu...

Onun dışında menisküs konusu ciddidir, yabana atılmamalıdır ancak tedavisi de elbette mümkündür. Sıradan bir hastaneye gitmek yerine bölgenizde bir araştırma hastanesi varsa, iyi bir uzman hekime gözükün ve gereken testleri sıkılmadan yaptırın derim. Aileniz sizi doktora götürmekten de erinmez, gerekirse biraz abartın gitmek için bir şey olmaz :D

Sonrasında doktorun dedikleriyle durumunuz elbet düzelecektir. Ayrıca ruhsal açıdan bunaldığınız bir durum varsa okuldaki danışman ile görüşebilirsiniz, işini hakkıyla yapan biriyse fazlasıyla iyi gelir :)

Konuya direk Türkiye'deki ailelerin cahil olduğunu tekrar hatırlatarak giriyorum sonra sana yardımcı olmaya çalışacağım.
Ya arkadaş "bana çekmişsin" nedir? Belki gerçekten çok kötü bir hastalığın var. (Kemik Erimesi, Kemiklerin Güçsüzleşmesi vb.) Belkide kemiklerinde sorun yok kaslarında sorun var. Dahada ilerlemeden bunun bilinmesi gerekiyor. Sende bahsetmişsin zaten yazında daha önceden sakatlık geçirdim diye. Hani doktora gitmeden gerçekten bir sorunun var mı yok mu bilemezsin. Doktorlara gelirsek bazı doktorlar başından sağmak için ezbere ilaç yazabiliyor. Sana normalde mr haricinde bazı testler yapılması lazım. Yanında bir yetişkin ile gitsen o yetişkin senin sorununu adam akıllı anlatsa doktor istemesi bile senden bazı testler istemek zorunda kalacaktır. Ben bile doktora gittiğimde bazen zorla test isteyebiliyorum. Doktor inatla yazmak istemiyor :D Yakın zamanda ailenin bilinçlenmesi dileğiyle.

Ben de çok anlamam bu işlerden ama belki kemik erimesi veya kireçlenme vesaire her şey olabilir. 15 yaşındaysan tek başına hastaneye gidersin de, doktorlar ne diye ilgilenmiyor, anlamıyorum. Doktor ilgilenmiyorsa onu da şikayet et. Ama bize anlattıklarının hepsini doktora da anlatmalısın ki durumun ciddiyetini anlasın.

Her durum, o ana göre değerlendirilir yani "aman bu mu sorun" geyikten ve cahillikten başka bir şey değildir.

Ailelerin çocuklarını anlamaması genellikle kuşak farkından olur ve çoğu ebeveyn bunu aşamaz. Bu kadar sıkıntı yapmayın bunu, çoğu aile böyle zaten maalesef kolay da düzelecek bir durum değil, toplumsal bir yara bu...

Onun dışında menisküs konusu ciddidir, yabana atılmamalıdır ancak tedavisi de elbette mümkündür. Sıradan bir hastaneye gitmek yerine bölgenizde bir araştırma hastanesi varsa, iyi bir uzman hekime gözükün ve gereken testleri sıkılmadan yaptırın derim. Aileniz sizi doktora götürmekten de erinmez, gerekirse biraz abartın gitmek için bir şey olmaz :D

Sonrasında doktorun dedikleriyle durumunuz elbet düzelecektir. Ayrıca ruhsal açıdan bunaldığınız bir durum varsa okuldaki danışman ile görüşebilirsiniz, işini hakkıyla yapan biriyse fazlasıyla iyi gelir :)
aman bu mu sorun dediğiniz kısmı sildim çünkü onu o an sinirle yazdım maalesef.Biraz abartıp medical parka gitmeyi deneyeceğim :D cevaplarınızı okuduğumda mutlu oldum gerçekten teşekkür ederim.Yakın zamanda meniküsle ilgili doktora gitmiştim ve bir şeyin yok demişlerdi.Galiba kaslarımı güçlendirmem gerekiyor sakatlıktan sonra full bilgisayar başındaydım.Herhangi bir fizik tedavi de verilmedi zaten spor yaralanması olduğunu bildikleri halde.

aman bu mu sorun dediğiniz kısmı sildim çünkü onu o an sinirle yazdım maalesef.Biraz abartıp medical parka gitmeyi deneyeceğim :D cevaplarınızı okuduğumda mutlu oldum gerçekten teşekkür ederim.Yakın zamanda meniküsle ilgili doktora gitmiştim ve bir şeyin yok demişlerdi.Galiba kaslarımı güçlendirmem gerekiyor sakatlıktan sonra full bilgisayar başındaydım.Herhangi bir fizik tedavi de verilmedi zaten spor yaralanması olduğunu bildikleri halde.

Pharmaton kullanmanızı öneririm. Enerji ve herhangi bir eksiklik varsa giderecektir. Zararsız ve açık ara en başarılı takviye diyeyim :)

Aynı sorunları yaşayan arkadaşlar varsa diz bölgesindeki kaslarımı geliştirerek bu sorunu %85 oranında düzelttiğime inanıyorum. Gerek o dönemki vücudumun bulunduğu yağ oranı ve günlük yaşamımdaki hareketsizlik tamamen bu sorunun sebebi. Önceden 1 squat yaptığımdaki, merdiven çıktığımdaki ağrıyı asla unutmam. Çok şükür şu anda vücut ağırlığımın 30 kilo fazlasıyla 15 tekrar yapabilecek seviyedeyim. Başa dönersek ilk başta(hala kronik ağrılarım varken hafif egzersizlerle başlayarak bkz:basit diz egzersizi ağrıların hafif hafif azalmaya ve dizlerimin biraz daha güçlendiğini hisseder gibiydim. Bu süreçte birçok makale ve hastalık okuyup araştırdım (menisküs yırtığı geçirdiğim için).Fakat bunların tamamen boş olduğunu fitnessa başlayınca öğrendim. Bendeki sorun biraz da olsa dizimin geçirdiği sakatlıktan dolayı kaynaklanıyor olabilirdi fakat kesinlikle ağrıların asıl sebebi kasların vücudun yüküne dayanamayıp yükün çoğunluğunun dize düşüp dize baskı yapmasıydı. Bu sorundan dolayı yaklaşık 3 doktora göründüm. Hiçbiri bana böyle bir şey dememişti. Bu yazıyı yazdığımda 15 yaşındaydım ve şu an 16 yaşındayım. Bu 1 senelik süreçte benimsediğim en önemli düşünce "kimse kendini kendinden daha iyi tedavi edemez" oldu.
Ayrıca o dönemde özgüvenim tamamen dibe vurmuş bir biçimdeydi. Fitnessa gidince ve vücudum gözüme güzel gelmeye başladığında insanlarla olan etkileşimim ve iletişimim artarak kalitelileşmeye başladı. Yaşıtlarıma tavsiye edilir 💪.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı