Ailem çok baskı yapıyor

Siz bide benim aileme bakın. Bana her şeyi yapıyorlar ben en ufak bir şey deyince saygısız duruma düşüyorum.

Ailesinin konu sahibine iradesiz biriymiş gibi davranması başlı başına hata zaten, kendisi bilmiyor mu ne kadar bilgisayar oynarsa dersleri kötüleşir, ne kadar ders çalışırsa yeteri kadar bilgisayar oynayabilir.

Gerekirse kavga edebilir, şahsen ben babamın bana bu şekil de bir muamele yapmasını istemem ki zamanında yapıyordu gerekli kavgamızı ettik karşılığımı verdim. Bana bu şekil de davranamazsın dedim, notlarım iyi tüm sorumluluklarımı yapıyorum dedim. Siz şimdi şey dersiniz babana karşılık veremezsin o daha büyük daha bilgili falan, nasıl bir hayatınız var çok merak ediyorum.
İlk söylediğinizi ailesine kanıtladığında durum düzelecek zaten.
Babanızla ilişkiniz hakkında haksız olduğunuzu söylemem, haklısınız da diyemem. Bunu neden yaptığını en iyi siz biliyorsunuz, babanızın niyetine göre iyi ve kötü olduğuna siz karar verin.
Ben de bir dönem ailemle bilgisayar konusunda kavga ettim -her ergen gibi. Bilgisayara rağmen bir şeyler başardığımı görünce tartışmalar bitti. Yine de kavga etmek yerine orta yolu bulmaya çalışsaydım şimdikinden çok daha başarılı olma potansiyeline sahiptim. Yaşadıklarımız bakış açımızı değiştiriyor. O yüzden büyüklere karşı pozitif yaklaşıyorum.

Geri
Yukarı