Ailem her şeyi kursağımda bırakıyor

Rektepat

Hectopat
Arkadaşlar durumumuz var Allah'a şükür ama ailemden bir şey isteyince çalış al diyor bıktım artık.

Hazıra konmaya alışmayın diye yapıyorlar ve bence gayette iyi bir şey. Çevremde baba parasıyla istediğini alan tabiri caizse birkaç velet var ve hepsi şımarık olarak yetişiyor, şımarık olmak istemiyorsanız bir şeyleri kendiniz elde etmelisiniz.

Demek ki artık çalışıp ayaklarının üstünde durma zamanın gelmiş. Onlara bu yaşlarda kızabilirsin. Ama ilerleyen yaşlarda teşekkür edeceksin. Fazla takma kendi hedeflerine odaklan.

Ailen aslında sana hayatı öğretmeye çalışıyor emin ol sonra iyi ki yapmışlar diyeceksin.

Hocam istediğim şey bir bilgisayardı sadece 2 sene boyunca hiçbir şey istemedim.

Arkadaşlar durumumuz var Allah'a şükür ama ailemden bir şey isteyince çalış al diyor bıktım artık.
Hayata hoş geldin kardeşim. Şimdi sırada senin kazandığın paraya karışma faslı var. Eğer ailenle iş yacakasan da hayırlı olsun, elinde beş kuruş paran olmayacak.

Genellikle ortak yaptığın işlerde paranı vermeyecekler, üç beş kuruş cebine harçlık yapacaklar gönderecekler. Kendine bir şey almak istediğinde yine ellerine bak istiyorlar. Eğer ayrı iş yapacaksan da alacağın şeylere sürekli kulp bulacaklar ve "E kendi paranı kazandın bari evin masraflarına katkın olsun, sonuçta sen de para kazanıyorsun." şeklinde darlayacaklar.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…