Ailem konusunda çaresiz hissediyorum

404353

Decapat
Makaleler
2
Merhaba, bugün sizlere biraz içimi dökmek istiyorum belki bunları anlatmam benim zararıma olacak fakat yapabileceğim bir şey yok: Annem babam 4 senedir ayrı bir türlü anlaşamadılar boşanamıyorlar. 1 sene annemin yanında yaşadım bu süreç boyunca 3 senedir de babamın yanındayım. Annemin babamı aldattığını düşünüyorum babam için de aynı şeyi düşünüyorum. Babamın da defalarca mesajını yakaladım başka kadınlarla bunu biliyordum çünkü o bekar olabilir fakat görünce adama koyuyor. Ergenliğe filan girdiğimde babam doğru düzgün hiç konuşmamıştı. Ayıp gibi bir yaklaşım sergiliyordu böyle konulara. Az önce genç bir kadınla mesajlarını gördüm. Çok fena koyuyor adama umarım bu argo söz olarak algılanmaz konunun açılmasına engel olmaz fakat cidden çok üzülüyorum hayatım boyunca ailem beraber yaşadığı her gün boyunca kavga etmiştir net. Ne yapmalıyım? Ağlamak istiyorum fakat ağlamıyorum bunlar yüzünden psikolojim bozuldu gerçekten. Babam son zamanlarda çok soğuk davranıyor hem de bunun nedeni dava bitince beni bırakacak olması mı? Ne yapsam bilmiyorum çok kötü hayat.

Mesaj atan yok mu?

İçimi döktüm bir yazan bile yok :(

Son düzenleme:
Dostum annen ya da baban seni evden mi atacak? Yaşayacak yerin yok mu? Bu arada ben yıllar önce ailemle ilgili hislerimi kaybettiğim için isterlerse ayrılsınlar çok da bana koymaz alışkanlıkmı ne diyeyim. Çok zor dönem biliyorum baba ve annenin ayrılmasının insanı üzdüğünü fakat şöyle bir durum var ergenlikte olduğun için değişik duygu değişimlerin olabilir, tabii ülkemiz de İslam denen Arap masalının (benim düşüncem) etkileri yüzünden aile yapılarının bozuk olması tabi her önüne gelen çocuk doğurduğu için, elinden bir şey gelmiyor ise üzülmeyi kesiceksin elinden gelen bir şeyi yapamıyorsan o zaman üzülme hakkın var.

Merhaba. Öncelikle senin için üzgünüm. Her gün kavga etmektense ayrılmakla bence en doğru kararı vermişler. Babanın başka kadınla mesajlaşmasını görmenin seni kötü etklemesini de anlıyorum. Ama sonuçta artık annen de, baban da bekar insanlar. Bence çok düşünme bu konuda. Annen ve baban seninle daha fazla ilgilenmeli. Boşanma sürecinde seni ihmal etmişler anladığım kadarıyla. Çok klişe olacak ama boş ver. Kendi hayatın ve geleceğine odaklan.

Dostum annen ya da baban seni evden mi atacak? Yaşayacak yerin yok mu? Bu arada ben yıllar önce ailemle ilgili hislerimi kaybettiğim için isterlerse ayrılsınlar çok da bana koymaz alışkanlıkmı ne diyeyim. Çok zor dönem biliyorum baba ve annenin ayrılmasının insanı üzdüğünü fakat şöyle bir durum var ergenlikte olduğun için değişik duygu değişimlerin olabilir, tabii ülkemiz de İslam denen Arap masalının (benim düşüncem) etkileri yüzünden aile yapılarının bozuk olması tabi her önüne gelen çocuk doğurduğu için, elinden bir şey gelmiyor ise üzülmeyi kesiceksin elinden gelen bir şeyi yapamıyorsan o zaman üzülme hakkın var.
Hocam babam konusunu napayım beni atmasından korkmuyorum fakat annem cidden bana çok ters birisi asla onunla yaşayamam nedenini isterseniz söylerim uzun biraz. Babamın başka kadınlarla konuşması veya onların yanına gitmesi (gittiğini düşünüyorum) biraz değişik hissettiriyor ama adam 50 yaşında ve senelerdir annemle ilişkiye girmiyor en az 5 sene geçmiştir bunun yüzünden bazı şeylere ihtiyacı oluyordur her halde düşünüyorum :(

Merhaba. Öncelikle senin için üzgünüm. Her gün kavga etmektense ayrılmakla bence en doğru kararı vermişler. Babanın başka kadınla mesajlaşmasını görmenin seni kötü etklemesini de anlıyorum. Ama sonuçta artık annen de, baban da bekar insanlar. Bence çok düşünme bu konuda. Annen ve baban seninle daha fazla ilgilenmeli. Boşanma sürecinde seni ihmal etmişler anladığım kadarıyla. Çok klişe olacak ama boş ver. Kendi hayatın ve geleceğine odaklan.
Yok hocam daha bekar değiller boşanmalarına bir kaç ay kaldı mahkemedeler boşanamıyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı