Ailem okul değişimi için baskı yapıyor

Bilgici1

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar kimseye derdimi anlatamıyorum. Okul değiştirmek istiyorum fakat beni anlamıyorlar. Şu an meslek lisesindeyim istemediğim okul babamın istediği şu an ise sağlık lisesine aldıracak. Ben Anadolu okumak istiyorum annem de bana destek veriyor fakat babam dinlemiyor zorla beni ikna ediyor :(. İstemediğimi belirtim ama halen anlamıyorlar. Anadolu yok sen oraya arkadaşların için gidiyorsun arkadaşlarımla görüşmeme hiçbir şey yapmama izin vermiyor işgence gibi 😡. Senin arkadaşların başka okulda sen başka okuldasın o kadar samimi olma falan, ve benim puanım OBP düşük diye sen Anadolu gidemedin arkadaşların gitti diye saçmalıyor :/
Böyle zorbalık yapıyor :(

Merhaba arkadaşlar kimseye derdimi anlatamıyorum. Okul değiştirmek istiyorum fakat beni anlamıyorlar. Şu an meslek lisesindeyim istemediğim okul babamın istediği şu an ise sağlık lisesine aldıracak. Ben Anadolu okumak istiyorum annem de bana destek veriyor fakat babam dinlemiyor zorla beni ikna ediyor :(. İstemediğimi belirtim ama halen anlamıyorlar. Anadolu yok sen oraya arkadaşların için gidiyorsun arkadaşlarımla görüşmeme hiçbir şey yapmama izin vermiyor işgence gibi 😡. Senin arkadaşların başka okulda sen başka okuldasın o kadar samimi olma falan, ve benim puanım OBP düşük diye sen Anadolu gidemedin arkadaşların gitti diye saçmalıyor :/
Böyle zorbalık yapıyor :(

Sağlık okulunda ne yapacaksın acaba?

Arkadaşlarınla konuş ve ufak bir senaryo hazırla. Ailenin önünde onlarla bir güzel tartış ama gerçekçi olsun. Bundan sonra da arkadaşların yüzünden gidiyorsun diyemezler.

Sağlık liseleri, Anadolu liselerine göre daha iyiydi, ben okurken.
Arkadaşların için lise değiştireceksen böyle bir hata yapma bence, el gider kardeş kalır diye bir laf var. Hep öyle öyle olur maalesef.

Yanlış anladın. Arkadaşımın okuluna değil başka okula gitmek istiyorum. Ama adam nasıl anlıyorsa 😐 Arkadaşımın gittiği okulda kontenjan yok bende en azından anadolu olsun diye değiştirecem anadolu istiyorum.

Gitmek istediğim okul 5km ötede bende servisle gideceğim. Ama kabul etmıyorlar. :(

Yanlış anladın. Arkadaşımın okuluna değil başka okula gitmek istiyorum. Ama adam nasıl anlıyorsa 😐 Arkadaşımın gittiği okulda kontenjan yok bende en azından Anadolu olsun diye değiştireceğim Anadolu istiyorum.

Anladım, kusura bakmayın.
Peki hangi okulun puanı daha yüksek ve ulaşım olarak daha iyi acaba?

Hocam evimin yanında meslek lisesi var ben ona gidiyorum berbat kötü okul ortalaması 50 falan. Benim OBP 70 bir de yandaki Anadolu var arkadaşlarım orada orada kontenjan yok ona da gidemiyorum. Çarşıda var 2km ötede. Ben 5km ötedeki okula gitsem servis ne kadar tutar hocam? Mersindeyim.
Hocam ulaşım olarak iyi olan okulda kontenjan yok ama ayakla gidebilirim çünkü yakın kontenjan olsa bile ailem izin vermiyor :(
" Ama adam nasıl anlıyorsa 😐 "

Kelimesini size söylemedim bu arada :)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı