Ailem Steam'a para yatırmamı istemiyor

Ben de pek büyük sayılmam ama eskiden gizli gizli Wolfteam'e para yatırırdım ve pişman mıyım belli değil. Para yatırmanızı istememeleri normal. İnsanın açgözlülükten gözü dönüyor ve her oyunu almak, para yatırmak istiyor ama yapmayın. Yaşınız büyüdüğü zaman kendi paranızı kazandığınız an yatırın.

Şimdiye kadar Wolfteam'a yatırdığım parayla araba alırdım ben de, en az bir 70.000 TL civarında yatırmışımdır. Pişmanım. 😞

Herkesin kendine göre derdi var be kardeşim. Bak mesela benim Steam hesabımda baya bi oyun var. Fakat oynayabileceğim adam akıllı bilgisayarım yok. Okula giderken annemin verdiği yemek harçlığını (10 TL) harcamıyorum. 5 gün içerisinde 50 TL geliyor bana.
+her ay 500 TL yatıyor bankaya. Eğer ihtiyacı olmassa benim kullanmamda bir sakınca görmüyor. Ben bu parayı biriktirip sistem toplayacağım bide.

Burada dikkat etmen gereken şey SABIR. Her şey sabırla olur. Geç olsun güç olmasın demişler.

Olmadı, baban parayı yerden mi topluyor diyor. Yatıramazsın diyor. Babana söyle yatır derse yatır diyor. Ben 20₺ için izin vermediğinde ağladım zorla izin verdi. 100₺ için hayatta izin vermez. Arkadaşımada 10₺ vericektim. Arkadaşım okulda ver diyor. O da olmaz. Kartı varmış ona yatıracakmış ama ben yatırdığım paranın tamamının geçmesini istiyorum. Yani yatıramadım. Konu kilit.

Olmadı, baban parayı yerden mi topluyor diyor. Yatıramazsın diyor. Babana söyle yatır derse yatır diyor. Ben 20₺ için izin vermediğinde ağladım zorla izin verdi. 100₺ için hayatta izin vermez. Arkadaşımada 10₺ vericektim. Arkadaşım okulda ver diyor. O da olmaz. Kartı varmış ona yatıracakmış ama ben yatırdığım paranın tamamının geçmesini istiyorum. Yani yatıramadım. Konu kilit.
Hocam aileniz için en değerli varlık sizsiniz, bunu unutmayın. Sizi üzmektense alacakları kesin lakin maddi durumları el vermiyor olabilir. Onları kırmak yerine onlarla uyumlu olun biraz.

Olmadı, baban parayı yerden mi topluyor diyor. Yatıramazsın diyor. Babana söyle yatır derse yatır diyor. Ben 20₺ için izin vermediğinde ağladım zorla izin verdi. 100₺ için hayatta izin vermez. Arkadaşımada 10₺ verecektim. Arkadaşım okulda ver diyor. O da olmaz. Kartı varmış ona yatıracakmış ama ben yatırdığım paranın tamamının geçmesini istiyorum. Yani yatıramadım. Konu kilit.

Kardeşim bir ağabey tavsiyesi olarak almanı çok isterim. Oyunlara para vermeyin demiyorum, verin ama bir sınır belirleyin. Sonra benim gibi 70.000 TL'lik olmayın. Oyunlarda skin falan almayın gerek yok, sadece oyunu alın oynayın. Aman diyeyim benim gibi pişman olmayın, her şey kararında güzel.

Yakardım ama içmiyorum. İçmeyeceğimde.

Babam bana her ay 100 tl bozuk getirir. Bende geçen 20 tl yatırmıştım. Hesabım sınırlı kalmıştı. Anneme diyorum gel Migros'a gidelim. Olmaz diyor. Önceden gidelim diyordu şimdi istemiyor. Ben küçük olduğum içinde dışarı çıkamıyorum. Ne yapmam lazım? Arkadaşımla mı gitsem yoksa annemi iknamı etmem lazım?
Küçüğüm derken kaç yaşındasın merak ettim?

Yatırma diyorlarsa yatırma. Hem oyun hayati bir ihtiyaç değil.

Kendi paranı kendin kazanana kadar veya ailenin ne zaman senin parayı doğru kullandığına kanaat getirecek hale geleceği vakte kadar yatırma.

Ücretli oyunlar yerine ücretsiz ve "öde kazan" olmayan oyunlara yönel.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı