Ailemden biri benim için e-Devlet şifresi alabilir mi?

Makaleler
1
Korona şüphesinden dolayı test yaptırdım. Test sonuçuda e-Devlet sitesinde açıklanıyor. Yalnız benim e-Devlet şifrem yok ve dışarı çıkıp insanları riske atmak istemiyorum. Ailemden biri benim için e-Devlet şifresi alabiliyor mu? Yaşım 17 bir de.

E-Devlet'in yalancısıyım.

Şifreyi Nereden Alabilirim?
Şifreyi; şahsen başvuru ile yurt içinde PTT işyerlerinden veya yetkili acentelerinden, yurt dışında ise Dışişleri Bakanlığı’na bağlı elçilik ve konsolosluklardan temin edebilirsiniz.

Mobil imza, elektronik imza, TC yeni kimlik kartı veya internet bankacılığı kullanıyorsanız, e-Devlet Kapısına bunlardan biri ile giriş yaptıktan sonra da şifre oluşturabilirsiniz.

Kaynak: Sıkça Sorulan Sorular

Bunun yanı sıra mahkeme kararıyla kendine vasi tayin edilmiş kişiler vasileri aracılığıyla e-Devlet Kapısı şifresi temin edebilirler. Bu durumlar harici başkaları adına şifre alımı mümkün değildir.
E-nabız sistemi üzerinden test sonucunuzu görüntüleyebilirsiniz, e-Devlet olmadan. Bunun için barkod numarasını bilmeniz gerekiyor. Bir diğer yöntem belli bankaların internet bankacılığı aracılığıyla e-Devlet sistemine giriş yapabiliyorsunuz.
Tahlil Sonucu Doğrulama

Sanırsam şu seçeneği kastediyorsunuz. Buraya kimliğimi yazıyorum sonra 5 haneli bi sayı çıkıyor ve bi programı indirmemi istiyor. Bilgisayarım bu tür uzantılı dosyayı açmıyor ama.

Dosya Ekleri

• e devlet.PNG
    e devlet.PNG
    25,4 KB · Görüntüleme: 63
  • E devlet 2.PNG
    E devlet 2.PNG
    4,9 KB · Görüntüleme: 55
  • e evlet 3.PNG
    e evlet 3.PNG
    23,2 KB · Görüntüleme: 57
Sanırsam şu seçeneği kastediyorsunuz. Buraya kimliğimi yazıyorum sonra 5 haneli bi sayı çıkıyor ve bi programı indirmemi istiyor. Bilgisayarım bu tür uzantılı dosyayı açmıyor ama.
O seçenek kart okuyucu ile giriş yapmak için, böyle bir cihaza sahip değilseniz benim dediğim yöntemleri deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı