Ailemi kaybetmekten korkuyorum

Bu hayata bir kez geliyoruz, belli bir ömrümüz var. Herkes için geçerli bu. Kabullenip yaşamaya devam etmek gerek. Dünya dönüyor, hep dönecek.
Sevdiklerinize sevginizi gösterin, karşılığını alırsınız emin olun. Onları ölümden kurtaramazsınız ama daha az pişmanlık çekersiniz. Yarın bir gün ölmüş tanıdıklarınızı hatırladığınızda "Keşke biraz daha bizimle olsaydı şunları şunları yapardık" deyip duygulanmak yerine yaptığınız güzel şeyleri hatırlayıp gülümsemek çok daha iyi.
Hayır tam da kötü şartlardayım. Erkek çocuğu olmam... Babayı kaybetmek çok feci koyar. O yüzden korkuyorum biraz da

Hocam maalesef bir yere kadar yanınızda olacaklar ölümün kaçışı yok her an ölecekmiş gibi hazır ol yarın olmeyecekmis gibi çalış diye bir söz vardır ayaklarının üstünde durmayı öğren yarın bir gün yanlarında olmayınca pişmanlık çekme onlarla güzel vakit geçirin bugün varız yarın yokuz maalesef bu böyle bugün bakkal bir abimiz vardı maalesef kalp krizinden kaybettik dün vardı bugün yok her anın kıymetini bilmeli mekanı cennet olsun abimizin.

Her canlı ölümü tadacaktır. Hayat bu, buna yapacak bir şey yok. Ben en azından kendi ailemi kurduktan sonra bu dedikleriniz gerçekleşecekse gerçekleşsin isterim. En azından acım bir nebze de olsa daha az olur.

Hocam maalesef bir yere kadar yanınızda olacaklar ölümün kaçışı yok her an ölecekmiş gibi hazır ol yarın olmeyecekmis gibi çalış diye bir söz vardır ayaklarının üstünde durmayı öğren yarın bir gün yanlarında olmayınca pişmanlık çekme onlarla güzel vakit geçirin bugün varız yarın yokuz maalesef bu böyle bugün bakkal bir abimiz vardı maalesef kalp krizinden kaybettik dün vardı bugün yok her anın kıymetini bilmeli mekanı cennet olsun abimizin.

Neyse, en azından devam ediyor hayat. Ufacık bir teselli var.

Hani, hani bazen büyümek istemeyiz çünkü biliriz biz büyüdükçe ailemiz de büyüyecek. Annemizin saçı beyazlayacak, babamızın bir yerleri ağrımaya başlayacak. Biz farkındayız her şeyin. Hayat acıtıyor ve bir anda alıyor emanetini. Belli olmuyor kesin zaman.

Bir edebi metinden sonra sadede geleyim. Babamı veya annemi kaybetmekten çok korkuyorum. Evet, olacağını bildiğim bir olaydan korkmak saçma gelebilir ama elimden hiçbir şey gelmemesi beni kızdırıyor. Tek yapabileceğim şeyin onları toprağın altına huzur dünyasına yatırmak ve ardından düşünceli bir insana dönüşmek olması beni üzüyor. Ben, ben hayatın bana karşı hazırladığı planlara hazır değilim. Bir anda önce sağdan sonra soldan vurmasını istemiyorum. Beni yıkmasını istemiyorum hayatın...

Daha 15 yaşındayım babam 65 yaşında kalp krizi geçirdi karaciğer yağlanması var şeker var tansiyon var 15 yaşından beri sigara alkol bağımlısı son 5 yıldır her gün 2 paket sigara içiyor para yetişmediği için kendisi emekli olmasına rağmen çalışıyor her gün dili dışarıda eve geliyor yatıyor ve yaşlılıktan şikayetçi ağrılı yerlerine bana masaj yaptırıyor ben ise seve seve yapıyorum bana hep ölümünden bahsediyor artık zamanım geldi artık sadece senin için çalışıyorum gençsin ve paraya ihtiyacın var gibi şeyler söylüyor ve ağlaya ağlaya benden sigara bağımlısı olduğu için özür diliyor elimde olsa içmeyeceğim vs. diyor ben ise çok fazla etkileniyorum boşluğa düşüyorum babamın sadece kötü tarafı bağımlı olması çok vefalı bir adam elinden geleni ardına koymuyor benim için böyle bir konu görünce bende bunu yazmak istedim umarım sorun olmamıştır size içimi dökmek istedim sadece ve konu hakkında şunu söyleyebilirim babamın çok yakın bir dönem içinde (belki yarın belki birazdan) öleceğini bildiğimden dolayı onun benden en çok istediği şeyleri yapıyorum benden en büyük beklentisi iyi bir futbolcu olmam bunun için çok çalışıyorum ve babamı fazla kırmamaya çalışıyorum mümkün oldukça her türlü şeyi babam için kullanıyorum demek istediğim kısacası aileniz yaşıyor iken onlara iyi bir evlat olun onların gözünü arkada bırakmayın ki siz zaten onların yüzünü sürekli güldürdüğünüzde onlar mutlu bir şekilde bu dünyadan göçecekler siz ise psikolojik olarak bundan mutlu olacaksınız umarım fazla saçma konuşmamışımdır.

Daha 15 yaşındayım babam 65 yaşında kalp krizi geçirdi karaciğer yağlanması var şeker var tansiyon var 15 yaşından beri sigara alkol bağımlısı son 5 yıldır her gün 2 paket sigara içiyor para yetişmediği için kendisi emekli olmasına rağmen çalışıyor her gün dili dışarıda eve geliyor yatıyor ve yaşlılıktan şikayetçi ağrılı yerlerine bana masaj yaptırıyor ben ise seve seve yapıyorum bana hep ölümünden bahsediyor artık zamanım geldi artık sadece senin için çalışıyorum gençsin ve paraya ihtiyacın var gibi şeyler söylüyor ve ağlaya ağlaya benden sigara bağımlısı olduğu için özür diliyor elimde olsa içmeyeceğim vs. diyor ben ise çok fazla etkileniyorum boşluğa düşüyorum babamın sadece kötü tarafı bağımlı olması çok vefalı bir adam elinden geleni ardına koymuyor benim için böyle bir konu görünce bende bunu yazmak istedim umarım sorun olmamıştır size içimi dökmek istedim sadece ve konu hakkında şunu söyleyebilirim babamın çok yakın bir dönem içinde (belki yarın belki birazdan) öleceğini bildiğimden dolayı onun benden en çok istediği şeyleri yapıyorum benden en büyük beklentisi iyi bir futbolcu olmam bunun için çok çalışıyorum ve babamı fazla kırmamaya çalışıyorum mümkün oldukça her türlü şeyi babam için kullanıyorum demek istediğim kısacası aileniz yaşıyor iken onlara iyi bir evlat olun onların gözünü arkada bırakmayın ki siz zaten onların yüzünü sürekli güldürdüğünüzde onlar mutlu bir şekilde bu dünyadan göçecekler siz ise psikolojik olarak bundan mutlu olacaksınız umarım fazla saçma konuşmamışımdır.
Bende babam 53 yaşında diye üzülüyordum :/ Daha kötü hayatlar varmış.

Saçma değil. Aksine güzeldi, teşekkür ederim.
Bende babam 53 yaşında diye üzülüyordum :/ daha kötü hayatlar varmış.

Var hocam, maalesef.

Ölüm en büyük kurtuluştur dünya hiç bir zaman güzel ve iyi bir yer olmadı ve de olmayacak bu yüzden ölüme olan bakış açını değiştirmen lazım , ölümsüz olsaydık hayatın ne kadar anlamsız olacağını düşün. Bu podcasti dinlemeni öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Ölüm en büyük kurtuluştur dünya hiçbir zaman güzel ve iyi bir yer olmadı ve de olmayacak bu yüzden ölüme olan bakış açını değiştirmen lazım, ölümsüz olsaydık hayatın ne kadar anlamsız olacağını düşün. Bu podcasti dinlemeni öneririm.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Tamam hemen bakayım.

Yeni konular

Geri
Yukarı