25 bin TL hazır sistem önerisi

7700XT'li bir sistem var 4060 çok kötü kalıyor yanında 8 GB şu anki kaliteli oyunlara dahi ancak yetiyor 12 GB sizi 4 5 yıl boyunca sorunsuz götürür.

Performans videolarını izlemenizi tavsiye ediyorum. Bazı oyunlarda elbette ki FPS oranları birbirine çok yakın olabilir ancak birçok oyunda 10 FPS fark var diyebiliriz aşağıdaki videoyu izlerseniz anlayacaksınız arasındaki FPS farkını.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Oyun göre değişiyor dostum RX 7700XT çoğu oyunda önde 4070 ise çoğu oyunda önde.

Bu bütçeye AM5 soket DDR5 sistem bence daha mantıklı. 7700XT sızı 5-6 sene götürür ama 5600 götürür mu emin değilim. Güncel işlemciye geçmek ıstedıgınızde, anakartı ve RAM'ları da degıstırmenız gerekır. Oysa son nesil işlemci tercih ederseniz, yetmediği zaman sadece güncel işlemci yı alıp takacaksınız.

Benim önerim,
Anakartı MSI B650M yapın. RAM 1x16 kalsın, yetmediği zaman 16 daha eklersinız. Bütçe müsait ise. SSD'yı 1TB Adata Legend yapmanızı öneririm. 4060 kötü bır kart değildir. Yenı çıkacak oyunların çoğunda DLSS olacağı için sızı 5 sene rahat götürür.

Eğer 30k yı zorlarım derseniz düşünmeden alttakı sistemi alın derim. Hem yeni nesil AMD işlemci, hem de 7700XT var. Soğutucusu da sistemde var.

Son düzenleme:
Bu bütçeye AM5 soket DDR5 sistem bence daha mantıklı. 7700XT sızı 5-6 sene götürür ama 5600 götürür mu emin değilim. Güncel işlemciye geçmek ıstedıgınızde, anakartı ve RAM'ları da degıstırmenız gerekır. Oysa son nesil işlemci tercih ederseniz, yetmediği zaman sadece güncel işlemci yı alıp takacaksınız.

Benim önerim,
Anakartı MSI B650M yapın. RAM 1x16 kalsın, yetmediği zaman 16 daha eklersinız. Bütçe müsait ise. SSD'yı 1TB Adata Legend yapmanızı öneririm. 4060 kötü bır kart değildir. Yenı çıkacak oyunların çoğunda DLSS olacağı için sızı 5 sene rahat götürür.

Eğer 30k yı zorlarım derseniz düşünmeden alttakı sistemi alın derim. Hem yeni nesil AMD işlemci, hem de 7700XT var. Soğutucusu da sistemde var.
Şuraya ben detay geçeyim: Freezer yükte tekleme ihtimali var. Peerless modeline bakmasını öneririm.
Ayrıca monitörle birlikte toplam bütçenin 30000 civarı olduğunu düşünürsek monitör açısından R25i-30 çok hoş olur.

Benim önerim,

Corsair 1TB MP600 Core XT (1 GB DRAM)
G.Skill 32 GB(2x16) Ripjaws V

RAM ve SSD'yi yükseltip alabilirsiniz bütçeniz buna müsait ise.

Hocalarım önerileriniz için teşekkürler lakin monitör ile bütçem maksimum 34 bin TL işletim sistemi seçmem zorunlumu 4 bin TL gibi fiyat oynuyor @Thorcuk hocam sizin attıgınız sistemi hiçbir değişiklik yapmadan alacagım sadece yanına Windows 11 ve 144 Hz monitör ekleyince fiyat 34 bin TL oluyor.

Saçmalama. Isletım sistemine 4K mı verılır? Yazılımbudurdan 100 TL'ye dijital lisans al geç. 34 bütçen varsa da 30klık PC hocası sıstemını ve bu monitörü al.

İşletim sistemi seçmeyince nasıl geliyor ayrıyeten sistemin linkini atar mısınız hocam.

Hocalarım önerileriniz için teşekkürler lakin monitör ile bütçem maksimum 34 bin TL işletim sistemi seçmem zorunlumu 4 bin TL gibi fiyat oynuyor @Thorcuk hocam sizin attıgınız sistemi hiçbir değişiklik yapmadan alacagım sadece yanına Windows 11 ve 144 Hz monitör ekleyince fiyat 34 bin TL oluyor.
4k işletim sistemine verilmez 30k ya çıkabiliyorsan pc hocasının sistemini alabilirsin @Utku Pasa nın dediklerine katılıyorum hem am5 ve ddr5 daha önü açık bir sistem ve yükseltmeye müsait

https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-...ual-oc-12gb-rx7700xt-oyun-bilgisayari-p-50871

bunda bir tek ssd yükseltip alabilirsiniz

İşletim sistemi seçmeyince nasıl geliyor ayrıyeten sistemin linkini atar mısınız hocam.
içinde işletim sistemi olmadan geliyor flash belleğe windows 10 veya 11'i yazıdırıyorsun bios üzerinden ayarlama yaptıkdan sonra direkt kurabiliyorsun windows

4K işletim sistemine verilmez 30k ya çıkabiliyorsan PC hocasının sistemini alabilirsin @Utku Pasanın dediklerine katılıyorum hem AM5 ve DDR5 daha önü açık bir sistem ve yükseltmeye müsait.

https://www.sinerji.gen.tr/sinerji-...ual-oc-12gb-rx7700xt-oyun-bilgisayari-p-50871

Bunda bir tek SSD yükseltip alabilirsiniz.

İçinde işletim sistemi olmadan geliyor flash belleğe Windows 10 veya 11'i yazıdırıyorsun BIOS üzerinden ayarlama yaptıkdan sonra direkt kurabiliyorsun Windows.

Sistemi aldığımda yükseltme yapmayacağım hocam bu şekilde alınır mı? SSD olarak hangi yükseltmeyi önerirsiniz.

Hocam param bu monitöre çıkışmıyor.

Saçmalama. Isletım sistemine 4K mı verılır? Yazılımbudurdan 100 TL'ye dijital lisans al geç. 34 bütçen varsa da 30klık PC hocası sıstemını ve bu monitörü al.

Son düzenleme:
Sistemi aldığımda yükseltme yapmayacağım hocam bu şekilde alınır mı? SSD olarak hangi yükseltmeyi önerirsiniz.

Hocam param bu monitöre çıkışmıyor.

SSD'yı 1TB Goodram yap.

Yeni konular

Geri
Yukarı