Ailemi toplama bilgisayar konusunda ikna etmek

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ulas_cuq

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi ailem birtürlü ikna olmuyor ! Daha az parayadaha iyi sistem toplayacaklarını 2-3 bin karda çıkacaklarını biliyorlar. Ama... Ailem bunu yaparlarsa derselirim batacağını söylüyor şu an tüm dersler 5 takdir alacağım. Her istediği olan bir çocuk değilimdir bunun nedeni çok şey istememem dir 40 yılın başı oğlunuz 1 PC istemiş çok mu be yahu. İstediğim de öyle 4-5 Bin bir PC değil,2,5-3 Bin TL lik bir PC. Ne yani 1 tanecik oğullarıyım başka oğulları da yok. Dersler de iyi zaten.Ve bunun üstüne sarfettiğim çabanın hakkı değil 2,5Bin belki 10 Bin dir. Ben günde 3 saat yol gidiyorum okul için... Pek bi hayatım yok zaten 6;30 da gelen birinin nasıl bir hayatı olabilir. Üniversiteye giden ablamın ise bir laptop u var.Ve birazcık dandik.Ablam mühendislik okuyor,ve bunun için programlar indirmesi gerekiyor,ama laptop u bunlar için fazla dandik. Ben diyorum ki;Anne benim N56VZ laptopumu ablam alsın siz bana yazın PC toplarsınız.Ona alacağınız 2,5 Binlik dandik PC yerine benimkini alsın bana o 2,5 Bine kral bi pc toplayayım olsun bitsin. Ve cevap ne mi dersiniz "HAYIR" evet doğru okudunuz "HAYIR" Dedi.

"Ne yani bana garezin mi var kardeş"Diyecekdim az kalsın anneme.Emin olun kendimi zor tuttum bunun için.İkna etmek için ne yapabilirim ? Hayır yani bu Toplamaya karşılar.Gel sana PS4 alırım diyor ama "Toplama PC" denilen şeyi almıyor... Vallahi size şunu söyleyeyim ben baba olsam,böyle bir çocuğum olsa,hayır övünmüyorum gerçekden bütün hayatım ders,okul,basketbol.Eminim ki alırdım ben baba olsaydım bu emeklere karşın. Taktik lütfen arkadaşlar ne yapmalıyım ?? Yazı biraz uzun oldu hem içimi döktüm biraz umarım okur ve beni anlarsınız ve anlayış ile karşılıyıp empati kurarsınız... Şimdiden Teşekkürler...
(Not doğum tarihimi yanlış girmişi 18 yaşında değilim lise öğrencisiyim)

Son düzenleyen: Moderatör:
2500 liraya toplatamayanlar da var dostum, bunu unutma. 2500 lira az bir para değil. Sizin 1 aylığınız.
Bu tür şeylerde ailenin biraz bu işleri bilmesi lazım. Bilgisayardayken oturtur yanına bir şikayet sitesi aç o alacağınız markanın şikayetlerini göster, içine ne koyduklarını göster. Bir de senin ne koyacağını göster. Bi' nebze de olsa anlarlar herhalde. :)

Okuduklarıma göre empati kurması gereken taraf biz değiliz sensin. Düşün bakalım ailen neden almıyor sana bilgisayar ?

2500 lirayı bu kadar küçümsememen lazım. Elindeki laptop şuanda idare edilir şekilde. Sende biraz empati kur.

Empati kurup hem senin yerine kendimi koyuyor hem de babanın yerine kendimi koyuyorum. Hiç bir aile oğlunun bir şeyde gözünün kalmasını, onu kırmayı elbette istemez fakat belki ailenin pc toplayacak bir durumu yoktur, bunu da düşünmek gerekir.

Babanı karşına alıp neden toplama pc almadıklarını sor ama bunu söylerken sinirden olabildiğince uzak dur. Sinirli söylemen ya da konuşurken ağlaman ailenin sana hemen bir pc alacağı anlamına gelmiyor.
Ayrıca 2,500 TL lik bir pc bile fazla eğer oyun sistemi toplayacaksan....
Ben sistemimi 1,800 TL ye topladım süper ve gayet memnunum.

@21584 (y)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı