Ailenin şikayeti sonucu reşit olmayan bir bireyin telefonunun kontrol edilmesi legal midir?

asweuqwuR

Hectopat
Daha fazla  
Şimdi benim reşit olmayan bir arkadaşım var. (15 yaşında) kendisinin bana anlattığına göre bir sanal arkadaşı varmış ve ailesi de o sanal arkadaşa güvenmediği için hakkında işlem başlatmış. Bundan sonra ise arkadaşımın telefonu her hafta polisler tarafından kontrol edilmeye başlanmış. (hatta bugün sırf o arkadaşı ile "şahsi olmayan küfür" kullandığı için ifade verdi) ben bunun legal olduğunu kesinlikle düşünmüyorum bence bu özel hayatın gizliliğini son derece ihlal eden bir durum. Şu an arkadaşımdan daha detaylı bilgi almaya çalışıyorum gelişme olursa bildiririm.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilmediğin şeylerle uğraşmamanı öneririm. Arkadaşın ve diğeri her şeyi yapıyor olabilir. Polisin önemsiz bir şey olsaydı uğraşmayacağından emin olabilirsin.

Bilmediğin şeylerle uğraşmamanı öneririm. Arkadaşın ve diğeri her şeyi yapıyor olabilir. Polisin önemsiz bir şey olsaydı uğraşmayacağından emin olabilirsin.
Ben zaten olaya dahil değilim arkadaşıma yardım etmeye çalışıyorum ve bu sadece arkadaşımın anlattığı kadarıydı. Daha arkası olabilir lakin eğer olay gerçekten böyleyse bence bu özel hayatın gizliliğini ihlal etmeye girer

Geri
Yukarı