Aileniz 18'i geçtikten sonra para veriyor mu?

Kardeşlerim devir eskisi gibi değil. Aileleriniz belki ekonomik sıkıntılar yaşıyor olabilir o yüzden ona göre onlara yüklenin veya beklentiye girin. Yukarıda birisi tabii para verecekler onlar bizim anamız babamız yazmış. Kimse kimseye belli bir müddetden sonra para vermek ya da bakmak zorunda değil. 18 yaşında olan bir birey artık reşit olmuş bireylerin farkına varabilecek bir şeyler yapabilecek ayaklarının üzerinde durabilecek bir birey demektir o yaşta. Ha ben kimleri gördüm 29 30 yaşında hala anne babasıyla yaşıyor. Yaşıyor olabilir fakat bu ekonomik olarak sürekli onlardan para yardımı alabileceğiniz anlamına gelmez eğer aşırı zengin değillerse. Onlar size para veremediği zaman onlarda üzülebilir bu açıdanda bakmak lazım. Ben genç kardeşlerime şunu söyledim hep kendinizde ışık görüyorsanız üniversite okuyup bir mevki güzel bir meslek sahibi olabilceğinizi düşünüyorsanız eğer gerçekten üniversite için zorlayın amma velakin ben sadece üniversite ortamı göreyim 2 3 karı kız keseyim ailemden uzak olayım kafasıyla gidiyorsanız hiç okumayın ya da okumaya çalışmayın. Girin bir meslek kazanabileceğiniz, ekmeğini yıllarca yiyebileceğiniz işe, işe öğrenmeye bakın. Bu işler zanaat işidir öyle sıradan vasıfsız işleri bahsetmiyorum depocu satış danışmanı kurye vs gibi işler uzun vadede işinize yaramaz. Elektrikçi makinecı vs tarzı mesleklere yönelin hem maddi açıdan iyi olursunuz hem de öz güven kazanırsınız hem de kolay iş bulursunuz...

Yeni konular

Geri
Yukarı