Çözüldü AiO Jak girişinde temassızlık

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

asliara

Hectopat
Yer
İstanbul
Merhaba

1 senelik bir All in One masaüstü bilgisayarım var. Hoparlör jakı, bazı hoparlörlerde temassızlık yapıyor. Hoparlör kablo ucunu biraz çevirince düzeliyor ama bir süre sonra yeniden temassızlık başlıyor.

Bazı hoparlörde ise, hiçbir sorun yaşamıyorum.

Ancak işin ilginci; anlattığım ilk durumdaki temassızlık yaptığı hoparlörleri, başka bilgisayarlarda da denedim. Ve onlarda sorunsuzca çalıştılar.

Velhasıl, ne bilgisayar jakında ne hoparlörlerde sorun var diyebiliyorum. İkisi de sağlam.

Ama bilgisayarım resmen hoparlör seçiyor gibi.

Ben içinden çıkamadım. Başına böyle bir durum gelen var mı?

Not: Bilgisayarım garantili ancak bu durumda, jak sağlam diyerek göndermeleri çok muhtemel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Oksit yapmış olabilir. Kablo ile alakalıdır diğer hoparlörler ile yaşamıyorsan. Kaliteli kablo olsun eğer Surround açıksa ondan yapar bende oluyordu. Surround dediğim: Kulaklıklar için Windows Sonic.

Oksit yapmış olabilir. Kablo ile alakalıdır diğer hoparlörler ile yaşamıyorsan. Kaliteli kablo olsun eğer Surround açıksa ondan yapar bende oluyordu. Surround dediğim: Kulaklıklar için Windows Sonic.
Surround acik degil. Diger hoparlorler ile yasamiyorum evet. Ama diger bilgisayarlarda da, bende sorun cikartan hoparlorler sorunsuz calisiyor. İkisi de saglam gorunuyor anlayacaginiz.

Kabloyu göz ardı ettiniz mi?
Diger bilgisayarlarda sikinti yasamadigim icin, kablodan degildir diye ozellikle yazmadim.

Emrullah Bey gercekten icinden cikamiyorum.

Ayni hoparlor, 3 bilgisayarda denendi ve hic sorunsuz calisti. Hic evirip cevirmeye gerek kalmadan.. Hatta mahsuz cevirttim, denemek icin, bozulma da olmadi.

Ama ayni bilgisayara da, elimdeki 2 farkli hoparlorle ayni sekilde hic sorunsuz baglaniyorum.

Uclarda gozumun secmedigi ufak fark yada yamukluk olabilecegini dusundum ama o zaman digerleri nasil calisiyor?

Bir de tesaduf mu bilmiyorum ama yeni bilgisayarim hep yeni hoparlorlerde sorun cikartiyor. Calistirdiklari cok eskiden alinanlar. Ama uclar ayni gorselde.

Sürücülere bakın lütfen olmazsa garantisi varsa Jak'a baktırın.

Sürücülerim güncel. Evet garantisi var.

Akşam olmayan hoparlör ucunu tekrar denedim. Elimle ucunu biraz bükmeye çalıştım. Önce tam itince oldu. 20 dakika sonra ses bilgisayara geçti yani temassızlık başladı. Bu sefer de biraz geri çıkarır gibi yaptım, oldu.
Daha önceden de çevirince oluyordu. Acaba ucunda yamukluk veya boy farkı olabilir mi?
Çalışan hoparlörde ise hiçbir sorun yok. Onu bir kez tam itice yerine oturuyor ve bir daha da sıkıntı yaşamıyorum.
İkisini de uzun süreli denedim.
Garantiden, sağlam diyip gönderecekler diye korkuyorum. Kargo ile ürün kabul ediyorlar. Pc harap oluyor.
Bilgisayarda da hoparlörde de sorun yok. Bu şekilde uyumsuzluklar olabiliyormuş. Hoparlörü sattım ve sattığım kişi gayet güzel kullanıyor. Ben de arkadaşımdan aldığım 5.1 sistemi ve bendeki 2.0 eski hoparlörleri sorunsuzca kullanıyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı