Air Blazer 120R fanların bağlantısı nasıl yapılır?

mhkorkun

Centipat
Daha fazla  
Lian Li LANCOOL II mesh RGB kasa.
MSI B550M Mortar anakart.

3 adet Air Blazer fan aldım arkaya ve üste egzoz olarak takacağım. Bu fanların RGB'lerini kasamın önünde gelen fanlarla kontrolcü ya da çoğaltıcı olmadan senkronize edebilir miyim? Kasam bugün gelecek ve montajını yapacağım, anakarta nasıl bağlamalıyım? Görselde anakarttaki bağlantılar bulunmakta yardımcı olursanız sevinirim.

Lian Li LANCOOL II mesh RGB kasa.
MSI B550M Mortar anakart.

3 adet Air Blazer fan aldım arkaya ve üste egzoz olarak takacağım. Bu fanların RGB'lerini kasamın önünde gelen fanlarla kontrolcü ya da çoğaltıcı olmadan senkronize edebilir miyim? Kasam bugün gelecek ve montajını yapacağım, anakarta nasıl bağlamalıyım? Görselde anakarttaki bağlantılar bulunmakta yardımcı olursanız sevinirim.

@CJack60 hocam kusura bakmayın rahatsız ediyorum ama rica etsem yardımcı olabilir misiniz?

Dosya Ekleri

• E90094E4-0995-4E39-88FE-9D1F7D32260C.jpeg
    E90094E4-0995-4E39-88FE-9D1F7D32260C.jpeg
    302,7 KB · Görüntüleme: 11
Son düzenleme:
Kasanın kontrolcüsü kaç fan destekliyor onu öğrenmen lazım. Kasanın kendi üç fanı muhtemelen oraya takılı durumdadır. Eğer kontrolcüde boşta üç fan girişi varsa tamamını oraya takıp kullanabilirsin.

Hocam kasanın RGB kontrolcüsünde dediğiniz gibi kendi fanları takılıydı ve başka yer yoktu. Ben de bu yüzden aldığım fanları papatya zinciri yaparak anakarta bağladım ve Mystic Light üzerinden diğerleriyle senkronize ettim. Hocam şu an tek problemim aldığım fanların ikisini anakartımda yeterli giriş olmadığı için kullanamıyorum. Çoklayıcı olarak hangisini almalıyım direkt anakarta bağlanan çoklayıcı kabloları mı yoksa gücünü güç kaynağından alan fan Hub'lardan mı ayrıca Molex girişi olanlar yerine SATA olanlar daha sağlıklı diyenler de var hangisini alacağımı bilemedim yardımcı olabilir misiniz? Örneğin bu ürünü almak mantıklı mıdır?Akasa Beşli PWM Otomatik Fan Kontrollü Fan Çoklayıcı Flexa Kablo (AK-CBFA03-45)

Son düzenleme:

Geri
Yukarı