Air Fryer'ın tadı nasıl?

Çok güzel, hayırlı olsun dostum :) Deneyimlerini benimle paylaşabilir misin?

Sadece annem veya ben yiyeceğim zaten. tek sorum, lezzetli mi değil mi onu araştırmaya çalışıyorum. Çünkü bazıları lezzetli, bazıları ise değil, çok kuru oluyor gibi şeyler diyor.
Eğer yağlı sevmiyorsanız gayet güzel yapıyor. Anne patatesi denilen böyle yağda kızarmış şıp şıp yağ damlayan patatesi seviyorsanız işinizi görmez.

Sadece annem veya ben yiyeceğim zaten. tek sorum, lezzetli mi değil mi onu araştırmaya çalışıyorum. Çünkü bazıları lezzetli, bazıları ise değil, çok kuru oluyor gibi şeyler diyor.
Hocam ne pişireceğine karar vermelisin. Eğer işin büyük kısmı kızartma ile olacaksa tek yemek kaşığı yağ ile yağ buharını kullanarak kızartma yapan fritözler var. Bunla et ya da sebze pişirmeyeceksen boşa masraf. Kestane falan da iyi oluyor bu arada ama fırın varsa onun için de alınmaz sadece.

Bence bir fritöz kadar lezzetli yapmıyor bu arada.

Hocam ne pişireceğine karar vermelisin. Eğer işin büyük kısmı kızartma ile olacaksa tek yemek kaşığı yağ ile yağ buharını kullanarak kızartma yapan fritözler var. Bunla et ya da sebze pişirmeyeceksen boşa masraf. Kestane falan da iyi oluyor bu arada ama fırın varsa onun için de alınmaz sadece.

Bence bir fritöz kadar lezzetli yapmıyor bu arada.
Geniş bir fırın var zaten, ama daha güzel olur diye kızartmaları ayrı yapmak için bir airfryer almayı düşünüyorum. Yani, işimin büyük bir kısmı kızartma ile olacak. Bazen de tavada yaptığım etleri (pirzola, kuzu eti vs.) Onları yapmayı düşünüyorum. Bunun için de en iyisi air fryer diye düşündüm. Başka bir önerin var ise veya gerek yok diyorsan söyleyebilirsin 🙂

Hazır patates kızartmasını çok güzel yapıyor valla ben memnunum o konuda. Sosisi de aynı şekil güzel kızartma/haşlama arası bir şey yapıyor ama soğan halkasını yapamadım nedense. Üstüne yemek ısıtmak için de kullanıyorum, tek makine ile mutfağım oldu neredeyse. Normal bir mutfağa alınır mı onda pek emin değilim. Ocak/Fırın karışımı bir işlevi var zaten.

Akrilamid içeren besinler pişirilmiyorsa bir şey olmaz. Airfryer sadece akrilamid ortaya çıkaran bazı karbonhidrat zengini yiyecekler kullanıldığında zararlı olabiliyor ancak bunun bile bilimsel bir dayanağı yok. Güçlü bir tez sadece. Yani patates kızartması vesaire şeyler zararlı. Ancak bir de şöyle düşünelim; Geleneksel kızartma çok mu yararlı? %80 net daha fazla yağ emmiş olan hani. Bu yağlar da %90 oranda renklendirilmiş kimyasallar. Gerçekle alakaları yok. Eğer hem sağlıklı hem de kızartma olsun isterseniz onu yağlı kağıt ile fırınlayacaksınız mecbur. Başka alternatifi yok bu işin zaten. Ya da modern bir fritöz.

Haricen airfryerda et, balık, kelle, sebze pişer. Bir şey de olmaz. Tad konusunda ben sadece et pişirdim, tavada yaptığımdan daha iyi oluyordu.
Hocam aslında hiç kızartma yememek gerekiyor. 😁

Geniş bir fırın var zaten, ama daha güzel olur diye kızartmaları ayrı yapmak için bir airfryer almayı düşünüyorum. Yani, işimin büyük bir kısmı kızartma ile olacak. Bazen de tavada yaptığım etleri (pirzola, kuzu eti vs.) Onları yapmayı düşünüyorum. Bunun için de en iyisi air fryer diye düşündüm. Başka bir önerin var ise veya gerek yok diyorsan söyleyebilirsin 🙂
Hocam ben kullanan birisi olarak sizin durumunuzda gerek olmadığını düşünüyorum. Kızartmanın iyisini bu en son çıkan fritözler yapar. Hem yağsız yapar hem de kızartır harbi, anne patatesi gibi de yapıyor yeni çıkanları az yağ koysan bile.

Eti de öyle aman aman iyi pişirmiyor buna rağmen çok pahalı. Daha az paraya bir fritöz alırsan aradaki farka bir süre kızartacaklarını da bedavaya getirirsin. Balkonun varsa balkonda kullanırsın fritözü yağ buharı eve dolmasın diye. Tertemiz iş olur.

Onun yerine
https://www.hepsiburada.com/hutt-d8...RsgAYhFnbar2hSwUQ7RoCo4UQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds
daha iyi olur. Airfryer gayet güzel pişirir tava da ve normal fırına göre et ürünlerini daha sulu bırakıyor. Büyük fırına göre daha az enerji ile daha çabuk pişiriyor. Patates kızartması için biz hazır satılan paket patateslerden alıyoruz ekstra yağ eklemeden güzel oluyor.
Teşekürler, ama hocam hutt markasını ilk defa duyuyorum. Philips gibi güvenilir midir?

Geri
Yukarı