Airsoft tabancası üstte taşınabilir mi?

1jroks

Femtopat
Daha fazla  
Geçenlerde Airsoft silah aldım. Biraz önce bir yayıncının yayınını izlerken arkadaşı airsof silahını gösterdi yayıncı "bunu yanında taşıyabiliyor musun dedi" arkadaşı ise avcılık kulübüne üye olup üstünde ve arabanda taşıyabiliyorsun dedi. Benim ise kafam karıştı, Airsoft silahı gündelik hayatta üstümde taşıyabilir miyim ya da taşımam için ruhsat vs çıkarmama gerek var mı?

Geçenlerde Airsoft silah aldım. Biraz önce bir yayıncının yayınını izlerken arkadaşı airsof silahını gösterdi yayıncı "bunu yanında taşıyabiliyor musun dedi" arkadaşı ise avcılık kulübüne üye olup üstünde ve arabanda taşıyabiliyorsun dedi. Benim ise kafam karıştı, Airsoft silahı gündelik hayatta üstümde taşıyabilir miyim ya da taşımam için ruhsat vs çıkarmama gerek var mı?
Elinizi kolunu sallayarak taşıyabileceğinizi sanmıyorum. İllaki ruhsat gibi birşey lazımdır diye düşünüyorum. Yanlışsa kusuruma bakmayın.

Belli bir limiti vardır

A

Airsoft silahlar oyuncak silah olmuyor mu? Benmi yanlış biliyorum? Benim bildiğim Airsoft silahlar gerçeğe yakın ama gerçek olmayan öldürmeyen ama hafif acıtan silahlar. Yani öldürmeyen sadece hafif can yakan bir oyuncak silahtan da ruhsat istemezler diye düşünüyorum sonuçta nerf silah gibiler benim gözümde. Yanlışım varsa düzeltin pek bir bilgim yok.

Üstünde değil kutusunda şarjörü çıkararak taşıyabilirsin. Yanında faturası bulunmak zorunda. Her şekilde polis bulursa açıklama yapmak zorunda kalabilirsin.

@ayhanege hocam dış görünüşlerinden oyuncak olduklarını anlamak zor. İnsanlar görürse paniğe sebep olabilir. Bu yüzden illaki yanınızda taşımak için gereklilikleri vardır.

Evet gerçekten birisi kalkıp bana Airsoft silah gösterse ve Airsoft olduğunu söylemez ise panik yapabilirim. Doğru.

Geri
Yukarı