AirTies 5650 kendini yeniden başlatması sorunu

• Konuyu başlatan iGY 6
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 878

iGY 6

Kilopat
Makaleler
2
Yer
Miami, FL
Merhabalar herkese.

Son bir haftadır bilgisayar tamamen açıldığında modemim kendini kapatıp açmış gibi yeniden başlatıyor. Bu benim için sorun teşkil etmiyor fakat bunun sebebini bir türlü anlayamadım.

Bu gece hatırlayıp açılırken pür dikkat modemi seyrettim bilgisayar açılıyor masaüstü kendine geliyor ve 5 saniye içinde modemin güç tuşuna 2 kere basmışım havasıyla kendini yeniden başlatıyor.

Bilgisayar açılışları dışında hiçbir bağlantı kopması veya veri kaybı yaşamıyorum.

Lazım olur diye ekleyeyim;

Modem: TTNet AirTies 5650

İnternet: TTNet FiberNet 24Mbps

Ethernet kablosundan gelen bir sinyal bunu yapıyor olabilir veya bağlı olduğu priz sorun çıkarıyor olabilir. Farklı bir ethernet kablosu ve farklı bir prizde dener misiniz?

Ethernet kablosundan gelen bir sinyal bunu yapıyor olabilir veya bağlı olduğu priz sorun çıkarıyor olabilir. Farklı bir ethernet kablosu ve farklı bir prizde dener misiniz?
Priz'i bilgisayarı aldığım zaman almıştım. Topraklı priz demişlerdi. Elektrik gittiği zaman birden gücü kapatıp veya anında açıp zarar vermesini önlemek amacıyla yapılmış priz. Bu priz sebep olabilir mi? Farklı prizde de deneyeceğim.

Güncelleme: Bu arada akım koruyan priz'in boyu yetmediği için normal bir priz ile bağlantı yaptım. Akım koruyan üçlü priz normal bir üçlü priz ile daha bağlantılı yani. Bunu da ekleyeyim dedim.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı