Airties 5650tt port açılmaması

blacktrack

Kilopat
Merhaba Arkadaşlar ;

Öncelikle şunu söyleyeyim konuyu nereye açacağımı bilemediğim için bana en uygun gelen yer olarak buraya açtım.

Fazla uzatmadan

TTnet tarafından verilen AirTies 5650tt model kablosuz modem kullanıyorum. Modemimde Portlar eskiden sıkıntısız açılıyor fakat dmz özelliği çalışmıyordu.

Çeşitli şekillerde onu kapat onu aç denedim fakat dmz açamadım en sonunda normal portlar açarak oyunlara , TeamSpeak gibi programlara devam ediyorduk. Fakat sebebini bilmediğim bir sebepden dolayı ve modem ayarlarını uzun zamandır ellemediğim halde portlar portcheck sitelerinde kapalı gözükmeye başladı. Bunun üstüne başka internetlerden arkadaşlarıma söyleyerek kurduğum oyuna gelmelerini söyledim fakat giremediler daha sonra modem ayarlarına baktım portlar açık gözüküyor fakat port check sitelerinde ve bağlantılar başarısız. Modemi bu olayın üstüne 3 kere sıfırladım ve tekrar portları açtım gine de olumlu sonuç alamadım.

Kısacası Modemimde portlar düzgün açıldığı halde portlar teorik olarak açık gözüküyor fakat port check sitelerinde ve kurulan bağlantılarda kapalı olduğu anlaşılıyor.

Birde bu ufak sorunum içinde ayrı bir konu açmak istemiyorum buraya sıkıştırıyım.

Eskiden Portlar açıkken birisi benim kurduğum oyuna veya programa ben kurdukdan 5 dk dan daha sonra girerse benim eternet kartım devre dışı oluyor ve oyunlardan düşüyorlardı ve ben pcmi reslemeden eternet kartımı aktif edemiyordum. Şuanda Hamachi ile Aynı Sıkıntıya devam ediyorum.

Not : Yazmayı unutmuşum Firmware güncelle demeyin en günceli kullanıyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ayıp Günah ya takip ediorum yazıorum yorumları kaldırmayı biliosunuz bari bi cevapda siz yazın yorumları kaldırana kadar

Şimdi Bide bozuk türkçeden ceza puanı yersem şaşmam

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı