AirTies Air 5650 model farkı

TheAnumi

Decapat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Ne zamandır takip ettiğim forumda daha önce hiçbir sorum olmamıştı, bugün ilk kez soru sormak için hesap açtım ve değerli fikirlerinizi bekliyorum. AirTies Air 5650 bir modeme sahibim. Modemi Vatan Bilgisayar'dan satın aldım. Yani TTNET versiyonu değil. İnternetten baktığım kadarıyla v1, V2 ve V3 gibi modelleri var. Emin olmasam da benimkinin altında model olarak sadece Air 5650 yazdığı için V1 diye tahmin ediyorum.

2016 yılından beri kullanıyorum ve şu ana kadar bir sıkıntısını görmedim. Bugün modemin arayüzünden birkaç şeye bakarken Firmware sürümünü gördüm ve aklıma takıldı. İnternete girip baktığımda bu Firmware hakkında açılmış birkaç konu gördüm fakat hiçbiri benim soruma cevap olamadı. İlk önce sormak istediğim şey Air 5650TT ile Air 5650 arasındaki fark. İnternetten anladığım kadarıyla TT versiyonu TTNET tarafından zamanında satılmış olan versiyonu ve TT modelinde birkaç fonksiyonun yazılımsal olarak kapatıldığını okudum. TT versiyonu TTNET versiyonunu mu kastediyor yoksa ben yanlış mı anlamış bulunmaktayım?

Bir diğer sorum ise güncel Firmware versiyonuyla ilgili. Açılmış konulara bakınca 1.0.3.1 versiyonunun çıktığını gördüm. Fakat bütün konularda söz konusu cihaz Air 5650TT'ydi. Sorum şu ki bu son çıkan Firmware dosyasını kendi cihazım olan Air 5650'ye de kurabilir miyim? Deneyim görebileceğimi söyleyebilirsiniz fakat bir yerlerde okuduğum kadarıyla yanlış donanım yazılımı modemlere zarar verebiliyormuş, bu yüzden bilgim olmadan denemek istemedim. Herhangi birinin bu konu hakkında bilgisi var mı? Eğer o versiyon benimkisi için değilse benimkine uygun bir versiyon ve versiyon listesi var mı? AirTies'ın kendi sitesinden baktığıma göre 2014'ten sonra herhangi bir Firmware yüklenmemiş, bu durum çıkmadığından dolayı mı yoksa kurumsal olarak AirTies Türkiye'nin bir politikası mı? Bu arada şu anda kullandığım versyion 2014 Mayıs ayında çıkmış olan 1.0.0.15 versiyonu. Biraz uzun oldu ama değerli fikirlerinizi bekliyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Airtes bildiğim bu işleri kapattı. Söylediğiniz yazılım olmaz atıyorum millenumun yazılımı Turkcell'in yazılımı bile ayrı TTNET(5650 TT) aynı modem ama dediğiniz gibi biraz makaslanmış hali Torrent konusunda özellikle yoksa aynı modem. Güncel yazılımları yok. Yeni Keenetic, ASUS gibi 5GHz modemler almak daha mantıklı artık.

Yeni konular

Geri
Yukarı