Airties Air5650TT Modem arayüzüne bağlanamama sorunu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Numan

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler değerli technopat.net ailesi.

Modem arayüzüne 192.168.2.1 yazarak wifi bağlıyken girebiliyorum fakat ethernet kablosu takılıyken modem arayüzüne giremiyorum.

(2 durumda da internet bağlantım mevcut bunlarda sıkıntı yok )
(TTnetnet ve airties hizmetlerini aradım onlarda çözemedi maalesef)

Modem: Airties Air5650TT

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kablo bozuk olabilir mi ?

(2 durumda da internet bağlantım mevcut bunlarda sıkıntı yok. )

Bu kısmı okumadınız sanırım.

Yardımcı olabilecek arkadaş yok mu acaba?
@Recep Baltaş bey yardımlarınızı bekliyorum.

Yok dediğiniz gibi bir denim o zaman bu arayüzden fabrika ayarlarına çevir desek olur mu acaba? Yani modem üzerinden yapmasamda.

Modemin arkasında içe gömülü bir düğme var, bunu iğneye benzer bir şeyle 10 sn basılı tutun reset atıcaktır.

Bir de şimdi aklıma geldi şimdi reset attıktan sonra da aynı problem devam ederse bu sefer modem ayarlarını yapılandıramayacağım ama. Yani attık diyelim bilgisayarla giremedim yine arayüz e bildiğiniz gibi reset ten sonra sadece ethernet ile yapılabiliyor modem ayarları kardeş.

Modemi ayrı aldıysanız evet ancak internet sağlayici tarafından verildiyse bu tür ayarlar otomatik yapılmış olur.

İyide wifi ye nasıl bağlanıcam? Reset ten sonra eğer çalışmazsa ethernet. Çünki bir tane var evde bilgisayar diğerleri telefon ve tablet.

Ethernetin çalışmama gibi bir durumu yok, zaten çalışmazsa buda servislik işi bar demektir. Karar sizin ben deneyim derim.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı