Airties RT-205 Firmware Güncellemesi

Egemen

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Doktor
TTNET'in bir zamanlar yeni müşterisi olanlara verdiği ve şu anda benim de evde kullandığım Airties RT-205TT modem'e uzun bir süreden sonra Firmware güncellemesi sunuldu. Ara ara güncellemeleri takip ediyordum ama modem eskidi nasıl olsa bir daha gelmez herhalde diye düşünüp takibi kesmiştim ama 06.04.2012 tarihinde bir güncelleme gelmiş :)

http://www.airties.com/firmwares/AirTies_RT-205TT_FW_3.0.0.5.bin

Bu dosyayı indirip Modem'inizin arayüzüne giriniz. Tarayıcınızın adres kısmına 192.168.2.1 yazarak. Giriş yaptıktan sonra Araçlar > Firmware güncellemesi kısmına geliyoruz ve bu dosyayı seçiyoruz. Birkaç dakika işlem yaptıktan sonra yeni Firmware'niz hazır. Modem arayüzü tamamen değişmiş bir şekilde karşınıza çıkacak.

KSSWa.jpg

'AirTies RT-205 kablosuz ADSL2+1 portlu modem' yazıyor ve seninkiyle aynı. İndirdim, yükleme ekranı tamamlanıp modem yeniden başlatılacak diyor ama yükleme sona erince yenilemiyor, bağlantı kesiliyor ve tekrar bağlanmıyor. Mecbur modemi kapatıp açıyorum ve eski sürümde (Firmware 1.0.36) oluyor.

Acaba Firmware güncellemesinde başarısız olmamın sebebi DNS 8.8.8.8 ile bir ilgisi olabilir mi, ya da bir öneriniz var mı?

Not : Bu yüklemeyi kablolu ve kablosuz olarak 2'şer defa denedim. İşletim sistemi Win 7 Home Premium.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kod:
00:00:000 Running script
00:00:000 Opening connection
00:00:003 Winsock Control Error - 10051 : Network is unreachable.
01:04:611 Closed connection.
Aborted by user.

Birkaç şey denedim ama aracı çalıştırmada sıkıntı yaşadım. Readme'de bahsedildiği gibi Windows XP uyumluluk modunda çalıştırdım, güvenlik duvarını devre dışı bıraktım, Modem arayüzünden Uzaktan Yardım'ı açtım. (Telnet'i de işaretledim).

Bir sıkıntı var ama ne olduğunu tam olarak anlayamadım.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı