AJAZZ AJ199 sipariş süreci

Uğur Eraslan

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Herkese merhaba,
Günlerdir fare bakıyorum karşıma onlarca ürün çıktı hepsi bir birinden güzel ve pahalıydı. Bende şu an Logitech G305 lightspeed kullanıyorum ve orta tuşu bozulduğu için klavyemde beyaz olduğu için beyaz farelere bakmaya başladım. Karşıma ilk olarak VGN Dragonfly F1 çıktı ve almaya karar verdiğimde zam gelmişti ve sonrasında stokları bitmişti.

Sırasıyla Glorious Model O minus Wireless, HyperX haste Wireless, ASUS ROG keris aimpoint ürünlerine baktım. Forumdan bazı arkadaşlar sarı siteden ikinci el sora veya Lamzu almamı önerdiler ve temizlik konusunda dikkatli biriyim ve sıfır ile arasında 200-300 TL fark oluyor ve ikinci el ürün almayı da kafamdan çıkarttım. Herkes parayı önce istiyor neyse o konuya girmeyeceğim.

ASUS ROG keris alacaktım aslında ama ASUS cashback kampanyası bitmiş ve onu da alamadım. Bugün tekrardan biraz bakayım dedim. Amazon'da Ajazz AJ199 modelini gördüm sensör olarak bana önerilen sora ve Lamzu ile aynı olduğunu gördüm Amazon'da yazan o ne kadar doğrudur bilmiyorum tabii bende bir müşteriyim sadece mühendis değilim.

Malzeme kalitesi olarak çok altında ve olduğu söyleniyor o konuda doğru ama Lamzu Atlantis'in güncel fiyatı 2400 TL ve ben Ajaz AJ199'u 950 TL'ye aldım. 2,5 adet aynısından alınıyor. Lamzu Atlantis ve sorayı kafamda eledim, Razer DeathAdder V3 Pro alana kadar AJ199 aldım. Wraith firmasına güvenemedim belki diyeceksiniz çok iyi firmadır bu işin piridir ama bana Amazon, Razer ve ASUS kadar güvenilir gelmediği için sonuçta ithalatçı firma kendileri üretici firma değiller.

Ajazz AJ199 siparişi vermeden önce Amazon'u aradım ve kendilerinden bu ürün için 1 adet mail aldım ve direkt siparişimi verdim. Ne kadar sürede gelecek ve güncellemeleri buraya ekleyeceğim.

Razer DeathAdder V3 Pro beyaz rengini alana kadar bu fareyi kullanmayı düşünüyorum ve sonrasında yedeğe koyacağım. Eklediğim fotoğrafta ürün 2 yıl Amazon garantili olduğu görülmektedir. Almayı düşünen arkadaşlar için yardımcı olması açısından açtım bu konuyu. Kargo süreçleri ve kullanım süreçlerini güncellemeyi düşünüyorum zamanla.

Dosya Ekleri

• Foto1.png
    Foto1.png
    370,9 KB · Görüntüleme: 177
  • Foto2.png
    Foto2.png
    65,6 KB · Görüntüleme: 156
Son düzenleyen: Moderatör:
Diger konulara yazmistim AJ199 icin, buraya da yazayim faydasi olur belki baska.alacaklara.

AJ199 icin

Sekil: Viper Mini'ye cok yakin. Claw ve fingertip icin baya uygun.

Agirlik: 60gr, bence yeterli ama biraz daha hafif olabilirmis tabiki.

Malzeme Kalitesi: İyi denebilir, herhangi bir gicirti yada tikirti gelmiyor. Ust kapak degisebilir yapida olmasi cok gereksiz olmus, onun yerine direkt normal kapak olsa da olurmus, memnun kalmadigim yonlerden birisi bu. Dis kaplama (Coating) gayet iyi.

Switchler: Huano blue shell, pink dot. En begenilen switchlerden birisi, baya iyi bu acidan da. Ben TTC gold switchleri (pulsefire haste modelinde kullanilanlar) daha cok seviyorum kisisel tercih tabiki.

M1-M2 tuslari: Pre travel yada post travel neredeyse yok denecek kadar az, wobble yok. Yan tuslar da guzel.

Kablo: Esnek yapida ama baya kalin, kablolu kullanmam ben sahsen ama zorda kalinirsa kablolu da kullanilabiliyor sarj olurken.

Pil: 50 saat civari yetecek gibi duruyor full sarj. Gunde 6-7 saat kullanimda haftada bir sarj gerekir tahminen.

Kablosuz performansi: Alici icin uzatma kablo yok ama kasa masanin altinda olmasina ragmen herhangi bir baglanti sorunu olmadi.

Sensor: 3395 sensor ama acikcasi buna cok takilmaya gerek yok cunku 3335, 3360, 3370, 3389 gibi sensorler arasindaki farki normal kullanimda yada oyun oynarken farkedebilmek imkansiza yakin. Blind ABX testi yapsak bu sensorleri ayirt edebilen cikmaz tutarli bir sekilde %80 uzeri basariyla.

Yazilim: Kullanimi basit bir yazilimi var. Lamzu ile ayni arayuz. 3 tab var, ilkinde tus atamalari, Debounce time ayari, farkli profil secenekleri yer aliyor. İkinci tabda 6 adete kadar DPI secenekleri, 125-1000 Hz arasi polling rate ayari, RGB ayari, LOD ayari, angle snapping vs gibi sacma ayarlar ve son tabda da macro kayit kismi var.

Skatezler: Benzer budget oriented ucuz modellerdeki cogu mouse ile ayni seviye denebilir, tiger ice yada core pad tarzi after market kalitesinde degil yani. Aliexpresste var uyumlu skatez eger gerekirse.

1000₺ civarina geliyordu amazondan ben aldigimda, 6 gunde ulasti kargo da.

Diger konulara yazmistim AJ199 icin, buraya da yazayim faydasi olur belki baska.alacaklara.

AJ199 icin

Sekil: Viper Mini'ye cok yakin. Claw ve fingertip icin baya uygun.

Agirlik: 60gr, bence yeterli ama biraz daha hafif olabilirmis tabiki.

Malzeme Kalitesi: İyi denebilir, herhangi bir gicirti yada tikirti gelmiyor. Ust kapak degisebilir yapida olmasi cok gereksiz olmus, onun yerine direkt normal kapak olsa da olurmus, memnun kalmadigim yonlerden birisi bu. Dis kaplama (Coating) gayet iyi.

Switchler: Huano blue shell, pink dot. En begenilen switchlerden birisi, baya iyi bu acidan da. Ben TTC gold switchleri (pulsefire haste modelinde kullanilanlar) daha cok seviyorum kisisel tercih tabiki.

M1-M2 tuslari: Pre travel yada post travel neredeyse yok denecek kadar az, wobble yok. Yan tuslar da guzel.

Kablo: Esnek yapida ama baya kalin, kablolu kullanmam ben sahsen ama zorda kalinirsa kablolu da kullanilabiliyor sarj olurken.

Pil: 50 saat civari yetecek gibi duruyor full sarj. Gunde 6-7 saat kullanimda haftada bir sarj gerekir tahminen.

Kablosuz performansi: Alici icin uzatma kablo yok ama kasa masanin altinda olmasina ragmen herhangi bir baglanti sorunu olmadi.

Sensor: 3395 sensor ama acikcasi buna cok takilmaya gerek yok cunku 3335, 3360, 3370, 3389 gibi sensorler arasindaki farki normal kullanimda yada oyun oynarken farkedebilmek imkansiza yakin. Blind ABX testi yapsak bu sensorleri ayirt edebilen cikmaz tutarli bir sekilde %80 uzeri basariyla.

Yazilim: Kullanimi basit bir yazilimi var. Lamzu ile ayni arayuz. 3 tab var, ilkinde tus atamalari, Debounce time ayari, farkli profil secenekleri yer aliyor. İkinci tabda 6 adete kadar DPI secenekleri, 125-1000 Hz arasi polling rate ayari, RGB ayari, LOD ayari, angle snapping vs gibi sacma ayarlar ve son tabda da macro kayit kismi var.

Skatezler: Benzer budget oriented ucuz modellerdeki cogu mouse ile ayni seviye denebilir, tiger ice yada core pad tarzi after market kalitesinde degil yani. Aliexpresste var uyumlu skatez eger gerekirse.

1000₺ civarina geliyordu amazondan ben aldigimda, 6 gunde ulasti kargo da.
Hocam ben de bugün sipariş vermeyi düşünüyorum, hâlâ kullanıyor musunuz? Ürün nasıl, herhangi bir sıkıntı çıkardı mı? Bir de bazı arkadaşlar driver üzerinden 400DPI seçemediğini, hata verdiğini söylemiş böyle bir şey var mı gerçekten? Normalde Darmoshark N3 alıcaktım fakat satıcıya güvenemediğim için ve bu ürünü bulduğum için bunu almayı düşünüyorum en azından Amazon ürünü ve Ajazz ürünü. Bir sıkıntı çıkmaz diye düşünüyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı