Ajazz AK 33 klavyeden Ajazz AK 992'ye geçilir mi?

Makaleler
1
Selamlar dostlarım, 1.5 ay önce Ajazz AK 33 blue switch modelini aldım 1150TL'ye. Çok güzel bir klavye aşırı beğeniyorum sesi hissiyatı çok iyi ama bu numpad olmama olayına hala alışamadım. Ne yapmalıyım? AK 992 kalite olarak da çok iyi, RGB renkleri de çok hoşuma gitti. Sizce geçmeye değer mi? 900-1000TL arası ikinci elden satmayı düşünüyorum. Üzerine 1000 TL daha koyup alabilirim geçmeye değer mi?

Son düzenleme:
Ben 2. el Ak33'ü 450 TL'ye almıştım. Ak33 1150 edecek bir klavye değil çünkü dizilimi kötü, kullanılan switch kalitesiz ve RGB değil üstüne çoğu versiyonu hotswap değil max ederi 700 TL. Kesinlike Ak992'ye geçmeye değer.

Ben 2. el AK33'ü 450 TL'ye almıştım. AK33 1150 edecek bir klavye değil çünkü dizilimi kötü, kullanılan switch kalitesiz ve RGB değil üstüne çoğu versiyonu hotswap değil Max ederi 700 TL. Kesinlike AK992'ye geçmeye değer.

Teşekkür ederim çok sıfır gibi cihaz belki almak isteyen olursa o fiyattan tutarım. İleride düşürürüm fiyatını. Teşekkür ederim bende geçmeyi düşünüyordum acil bir ihtiyacım olduğu için almıştım bende yurt dışını beklemek istemiyordum.

Teşekkür ederim çok sıfır gibi cihaz belki almak isteyen olursa o fiyattan tutarım. İleride düşürürüm fiyatını. Teşekkür ederim bende geçmeyi düşünüyordum acil bir ihtiyacım olduğu için almıştım bende yurt dışını beklemek istemiyordum.
Geçen sene arkadaşıma 800 TL'ye hotswap versiyonunu aldırmıştım. 1. senesinde switchlerinin 8'i bozulmuş :D. O zamanlar cahildim ve acil ihtiyacı olduğu için aldırmıştım ben de. O sıralar ben de T60 kullanıyordum zaten.

Geçen sene arkadaşıma 800 TL'ye hotswap versiyonunu aldırmıştım. 1. senesinde switchlerinin 8'i bozulmuş :D. O zamanlar cahildim ve acil ihtiyacı olduğu için aldırmıştım ben de. O sıralar ben de T60 kullanıyordum zaten.
En kötü Z-686 alsaydım bari ya bende. Ben klavyeden aslında memnunum da numpadi yok alışamıyorum yok istediği kadar iyi olsun olmuyor. Ben 1150'e aldıydım şuan stok yok ya 1400e falan blue switch versiyonu var. Yaptık bir hata bakalım alıcısı çıkar umarım.

En kötü Z-686 alsaydım bari ya bende. Ben klavyeden aslında memnunum da numpadi yok alışamıyorum yok istediği kadar iyi olsun olmuyor. Ben 1150'e aldıydım şuan stok yok ya 1400e falan blue switch versiyonu var. Yaptık bir hata bakalım alıcısı çıkar umarım.
Ben de ucuz diye 5087B almıştım 2100 TL'ye, aldıktan 2 gün sonra 5108B 1973 TL'ye düşünce gaza gelip en kötü 5087B'yi satarım diye onu da almıştım. Şu an iyi ki almışım diyorum 5108B'yi daha sık kullanıyorum. %80 klavyenin aralıkları fazla oluyor yazı yazarken biraz zorluyor. 5087B'yi satıp %75 alıp denemeyi veya Gmk87 almayı düşünüyorum şuan. Yanlış anlaşılması 5087B güzel klavye ancak jöle siyah switchler benlik değil ve modlamak gerekiyor.

Son düzenleme:
Ben de ucuz diye 5087b almıştım 2100 TL'ye, aldıktan 2 gün sonra 5108b 1973 TL'ye düşünce gaza gelip en kötü 5087B'yi satarım diye onu da almıştım. Şu an iyi ki almışım diyorum 5108B'yi daha sık kullanıyorum. %80 klavyenin aralıkları fazla oluyor yazı yazarken biraz zorluyor. 5087B'yi %75 alıp denemeyi veya GMK87 almayı düşünüyorum şu an. Yanlış anlaşılması 5087b güzel klavye ancak jöle siyah switchler benlik değil ve modlamak gerekiyor.

5087B'yi sattınız mı? Vallahi dayanamıyorum bende direk değişesim var da acil ihtiyacım yok. Siyah switch bende sevmiyorum biraz sert geliyor bana ya da deneyimlediğim Black switch klavyesi öyle geldi. Deneyim dediğimde 3 gün arkadaşlarla tatile gitmiştik arkadaşımda Black switch vardı basarken ağır hissettiriyordu elimi cidden ağrıtıyordu belki de kalitesizdi bilemedim. Blue switch seviyorum daktilo gibi oluyor ama mikrofon çok da kaliteli değil bazen sesi bozuyor filtreleme yapacağım diye o can sıkıcı.

5087B'yi sattınız mı? Vallahi dayanamıyorum bende direk değişesim var da acil ihtiyacım yok. Siyah switch bende sevmiyorum biraz sert geliyor bana ya da deneyimlediğim Black switch klavyesi öyle geldi. Deneyim dediğimde 3 gün arkadaşlarla tatile gitmiştik arkadaşımda Black switch vardı basarken ağır hissettiriyordu elimi cidden ağrıtıyordu belki de kalitesizdi bilemedim. Blue switch seviyorum daktilo gibi oluyor ama mikrofon çok da kaliteli değil bazen sesi bozuyor filtreleme yapacağım diye o can sıkıcı.
0'ının fiyatı 3600 TL olduğu için ve 1 hafta kullanıp 5108B'ye geçtiğim için 2700 TL'ye koydum hala satılmadı :D. Alıcı olsa 2500-2600 civarlarına da satmayı düşünürdüm ama sanırım Türkiye serverinde hotswap klavye seven pek insan yok. Siyah switche basmak için biraz fazla baskı uygulamaz lazım olduğu için ve sesi bana çok az geldiği için beğenmedim şahsen. Ben blue tarzı switch beğenmem hatta aşırı nefret ederim ancak 5108B'de jöle mor tactile switchler var sesi ve hissiyati çok hoş. Clicky yerine tactile switch almak bana göre en mantıklısı.

0'ının fiyatı 3600 TL olduğu için ve 1 hafta kullanıp 5108B'ye geçtiğim için 2700 TL'ye koydum hala satılmadı :D. Alıcı olsa 2500-2600 civarlarına da satmayı düşünürdüm ama sanırım Türkiye serverinde hotswap klavye seven pek insan yok. Siyah switche basmak için biraz fazla baskı uygulamaz lazım olduğu için ve sesi bana çok az geldiği için beğenmedim şahsen. Ben blue tarzı switch beğenmem hatta aşırı nefret ederim ancak 5108B'de jöle mor tactile switchler var sesi ve hissiyati çok hoş. Clicky yerine tactile switch almak bana göre en mantıklısı.

Türkiye serverini fazla ciddiye alıyorsun Letgo'ye beyaz RGB'li klavye diye 2000'e satarım en az. 😀

Yeni konular

Geri
Yukarı