İnceleme Ajazz AK820 Pro

Benim gibi ilk defa "AliExpress & Amazon" dışında yurt dışı "internet" alışverişi yapacak kişiler için örnek olmak istedim. "epomaker" sitesinden 31 Aralık günü 53.99$ fiyatıyla sipariş ettiğim Ajazz AK820 Pro, 3 şubat tarihinde kargoya verildi. Gelmesi 20 gün sürdü ve bugün 20. günde teslim aldım. Yurt dışında bize en uzak bölgelerden geldiğini düşünecek olursak gayet makul bir süreç olduğunu düşünüyorum. Alacak olanlar kargo takibini 5 günde 1 yapsa yeterli olur çünkü genelde 3-4 günde 1 akış güncellemesi oluyor. Ve epomaker sitesinden de ayrıca memnun kaldım.
SteelSeries Apex 7 TKL ghost Edition'dan geçtiğim bu klavye de hem ses hem kablosuz kullanıma imkan sağlaması ve F/P olması açısından geçiş yaptım. Gerçekten ses konusunda bayağı tok ve tatminkar. Tam olarak istediğim toklukta ve akıcılıkta. 2 saat önce teslim aldığım ürünü 1 saat önce kullanmaya başladım ve şu an bunları yazarken bile tuşların ve tokluk sesinin verdiği hazzı anlatamam :) tabii ki bu ilk deneyim. Benim memnun kaldığım bu durumları en az 3 sene kadar götürür mü, benim için önemli olan kısım bu. Lakin klavyenin ilk kullanımı fazlasıyla tatmin edici.
Dolar kurunun bankalarımıza olan etkisiyle birlikte 1665 TL olarak yansıyan ve vergisine ise 674,09 TL ödediğim ürün Total'de 2.330 TL'ye gelmiş oldu. Bu fiyata Türkiye'de bu tatmin edicilikte bir ürün bulamayacağımı uzun araştırmalarım sonucu rahatlıkla söyleyebilirim. Benim fikirlerimde olan herkese klavyeyi gönül rahatlığıyla önerebilirim.
Son olarak konunun asıl amacı olan epomaker sitesine gelecek olursak, bu tarz bir alışveriş yapacak olan herkese öneririm. Özellikle iletişim kısmında hiçbir zaman eksiksiz bırakmadım. Tabii ki telefonla ya da WhatsApp ile ulaşma şansımız yok, WhatsApp'ya da Instagram var mıdır bilmiyorum ama ben hep mail üzerinden alışveriş kurdum. Bütün maillerime en geç 2 gün içinde cevap verdiler ve hepsinde de çok insancıl şekilde, beni tereddütte bırakmadan ilgili davrandılar.

Dosya Ekleri

• Epomaker Kargo Süreci.PNG
    Epomaker Kargo Süreci.PNG
    38,5 KB · Görüntüleme: 450
  • Ajazz AK820 Pro.jpg
    Ajazz AK820 Pro.jpg
    220,1 KB · Görüntüleme: 445
Mikrofon olmadığı için ekleyemem ama tam olarak benim klavyeye olan kararımı netleştiren ses testinin, en berrak ve birebir aynı olduğu sesi buraya bırakayım;
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Tam olarak bu şekilde çıktığını söyleyebilirim.

Sesi gayet tok. Sesini sevdim. AK996 ile AK820 Pro arasında gidip geldim.

Hocam hayırlı olsun. Vergiyi nereden ödediniz? İlla vergi dairesine gitmek gerekiyor mu?

Hocam merhaba, aynı klavyeyi almayı düşünüyorum ancak aklımda bir soru var. Bunla bunun ne farkı var acaba?
Teknik açıdan hiç fark yok, fotoğraflara baktığınızda ekstra bir kaç tuş + kaliteli bir kabloyla geliyor. Ama kendi kablosu da yeterli bence. Pahalı olanı almanızı gerektirecek bir durum yok eğer kablolu kullanmayacaksanız.

Amazon TR'deki versiyonlar Flying Fish switch ile geliyor sanırım, hepsinin görsellerinde öyle yazıyor. Konudaki Gift switch daha tok bir sese sahip gibi duruyor.

Amazon TR'deki versiyonlar Flying Fish switch ile geliyor sanırım, hepsinin görsellerinde öyle yazıyor. Konudaki Gift switch daha tok bir sese sahip gibi duruyor.
Dediğiniz gibi ona dikkat etmek lazım, genel olarak bir bilgi göremedim bende. Sadece bir fotoda flying hakkında ufak bir bilgi yazmış. Teyit edip öyle sipariş vermek lazım. Gift switch öneririm sanırım Flying olan genel olarak blue switch'e daha yakın. Siz diyene kadar bende hiç onu düşünmemiştim.

Pro ile normalinin farkı nedir? Amazondan almayı düşünüyorum klavyeye ihtiyacım var. Ama bir yandan da tedirginim sorun çıkar ve destek alamam diye. Ne düşünüyorsunuz?

Geri
Yukarı