Akademik İngilizce nedir?

Öğrenmesi zor mudur?
Normal İngilizce arasındaki fark nedir?

Akademik İngilizce saf ingilizcedir.

Normal ingilizcede cümle yapısına gramer kurallarına pek dikkat edilmez ama akademik İngilizce her şeyin doğru olması gereken İngilizce. Öğrenmeye gelince, bence çok zor değil.

Öğrenmesi zor mudur?
Normal İngilizce ile farkları nelerdir?
CEFR seviyeleri (A1-C2) olarak bakarsak A1-B2 arası genel İngilizce, C1 üstü ise akademik İngilizce olarak ayrılır. Bölümü İngilizce olmayanlar için B2 seviyesi yeterlidir. Dil yeterlilik sınavlarının B2 seviyesinde olmasının nedeni de bu. Bu seviyenin üstünde Bağlamsal Dilbilgisi, Pedagojik Dilbilgisi ve Dilbilimi (phonology, morphology, syntax, semantics...) gibi üst düzey İngilizce dersleri vardır.

Öğrenmesi zor mudur?
Eğer bölümünüz İngilizce ise (ELT, ELL, ...) tam anlamıyla hakim olmak oldukça zordur. Alanda ciddi bir eğitim almayan bir insanın "Ben akademik İngilizce biliyorum" demesi ciddiye alınacak bir şey değil. Bir opinion essay yazmayla olmuyor yani maalesef.

Başka sorularınız olursa sorabilirsiniz, cevaplamaya çalışırım.

Son düzenleme:
Cefr seviyeleri (A1-C2) olarak bakarsak A1-B2 arası genel İngilizce, C1 üstü ise akademik İngilizce olarak ayrılır. Bölümü İngilizce olmayanlar için B2 seviyesi yeterlidir. Dil yeterlilik sınavlarının B2 seviyesinde olmasının nedeni de bu. Bu seviyenin üstünde bağlamsal dilbilgisi, pedagojik dilbilgisi ve dilbilimi (phonology, morphology, syntax, semantics...) Gibi üst düzey İngilizce dersleri vardır.

Öğrenmesi zor mudur?
Eğer bölümünüz İngilizce ise (elt, ell...) Tam anlamıyla hakim olmak oldukça zordur. Alanda ciddi bir eğitim almayan bir insanın "ben akademik İngilizce biliyorum" demesi ciddiye alınacak bir şey değil. Bir opinion essay yazmayla olmuyor yani maalesef.

Başka sorularınız olursa sorabilirsiniz, cevaplamaya çalışırım.

YDS sınavının seviyesi nedir?

Geri
Yukarı