Akakçe ve Cimri'de neden yorumlar yok?

402380

Decapat
Sizce neden Akakçe gibi siteler diğer sitelerdeki yorumları göstermiyor? Hepsini göstermesi problem mi yaratıyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Fiyat çekmek 10 satırlık kod ise yorum çekmek 300 satırı bulur heralde. Birde işin rate limit kısmı var.

KVKK kısmı da var.

Moderasyon ve yararlı bilgiyi ayıklaması, satıcı bazlı yorumlar ürün bazlı yorumlar...

Çok eksisi var. Konuyu kaydedeyim, aklıma geldikçe ekleyeceğim gibi.

Geçen trendyolda gördüğüm aşırı yararlı yorumları ss almıştım. Bu yorumlara gerçekten ihtiyaç var mı ya? :D

Paylaşayım da insanlar yararlansın bu faydalı yorumlardan.
Screenshot_20230602_124948.png
Screenshot_20230602_125020.png
Screenshot_20230602_125101.png
Screenshot_20230602_125122.png
Screenshot_20230602_125314.png
Screenshot_20230602_125324.png

Çünkü onlar alışveriş sitesi değil. Hangisi ucuzsa onu gösteren siteler onlar.
Hayır beni yanlış anladınız, mesela epey, akakçe gibi sitelerde yorum ekranı bulunmakta ama trendyol ile hepsiburadadan yorum çekilmiyor sadece kendi sitelerindeki yorumlar bulunuyor.
Fiyat çekmek 10 satırlık kod ise yorum çekmek 300 satırı bulur heralde. Birde işin rate limit kısmı var.

KVKK kısmı da var.

Moderasyon ve yararlı bilgiyi ayıklaması, satıcı bazlı yorumlar ürün bazlı yorumlar...

Çok eksisi var. Konuyu kaydedeyim, aklıma geldikçe ekleyeceğim gibi.
hayır yorum yanında geliyor zaten çekmek için ek koda bile gerek yok. KVKK ile ne gibi bir sorun yaşanabilir?
Geçen trendyolda gördüğüm aşırı yararlı yorumları ss almıştım. Bu yorumlara gerçekten ihtiyaç var mı ya? :D

Paylaşayım da insanlar yararlansın bu faydalı yorumlardan.Eki Görüntüle 1804768Eki Görüntüle 1804769Eki Görüntüle 1804770Eki Görüntüle 1804771Eki Görüntüle 1804772Eki Görüntüle 1804773
evet fakat işe yarayanlar elbette var

Bir kere bot kullanarak çekmek mantıklı değil, o yorum silinebilir, editlenebilir. Ayrıca cache yapmak lazım yoksa sayfa yüklenmesinin ağzına sı*ar açıkçası.

Adamlarda biliyor yani botla çekebileceğini. Zor bir şey değil. Ürün detaylarını bile çekersin.

Bu yorumda adam kişisel bilgisini yazdı diyelim, fark etti değiştirdi. Sen eski veriyi aldın sunmaya devam ediyorsun. Buyur sorun.

Nasıl yok?

Akakçe gibi bir site kodluyorum, yorumların hepsini çektim ama Akakçe'nin bunları yayınlamadığını fark ettim. Ayrıca. Dediğinde haklısın. Ama Akakçe bunu önleyemez miydi? Silinen yorumlara göre gösterirdi bilgileri.

Bir kere bot kullanarak çekmek mantıklı değil, o yorum silinebilir, editlenebilir. Ayrıca cache yapmak lazım yoksa sayfa yüklenmesinin ağzına sı*ar açıkçası.

Adamlarda biliyor yani botla çekebileceğini. Zor bir şey değil. Ürün detaylarını bile çekersin.

Editlenmesi ve silinmesi ne yaşatacak ki? Her gün güncelleniyor zaten.

Akakçe gibi bir site kodluyorum, yorumların hepsini çektim ama Akakçe'nin bunları yayınlamadığını fark ettim. Ayrıca. Dediğinde haklısın. Ama Akakçe bunu önleyemez miydi? Silinen yorumlara göre gösterirdi bilgileri.
Sen ürün bilgilerini crawler gibi siteden mi çekiyorsun cidden? Allah kolaylık versin, özellikle veritabanını güncel tutma konusunda.

Editlenmesi ve silinmesi ne yaşatacak ki? Her gün güncelleniyor zaten.
Uzun uzun örneklendirtme işte ya davalık bile olursun yeri gelir.

Geri
Yukarı