Akakçe ve Cimri'de neden yorumlar yok?

Sen ürün bilgilerini crawler gibi siteden mi çekiyorsun cidden? Allah kolaylık versin, özellikle veritabanını güncel tutma konusunda.

Uzun uzun örneklendirtme işte ya davalık bile olursun yeri gelir.
crawler yazmak zor değil verileri güncel tutmakta zor değil, maksimum 1 site için 2 saatim gidiyor binlerce site yok sonuçta. Diğer sitelerden fiyatları çekmeyi düşünüyorum ama benim bu yorum olayında kafam karıştı. En iyisi ben de yayınlamayım.

crawler yazmak zor değil verileri güncel tutmakta zor değil, maksimum 1 site için 2 saatim gidiyor binlerce site yok sonuçta. Diğer sitelerden fiyatları çekmeyi düşünüyorum ama benim bu yorum olayında kafam karıştı. En iyisi ben de yayınlamayım.
Adamların apisi var siteler cimride çıksın diye kendileri apiye veriyi gönderiyor.

Yorum konusunda da satıcının yorumlarını göstermeniz iyi olur ama; satıcının isim değiştirebileceğini, yorumun değişebileceğini, yorumda kişisel veri olabileceğini... her şeyi düşünmek lazım.

Crawler yazmana ne gerek var?

Al bu da JS siteden çekmeni sağlar: GitHub - symfony/panther: A browser testing and web crawling library for PHP and Symfony

Fakat API varken bunlar çok boş iş yani. Ayrıca yasal değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı