Akakçe'den alınan ürünü satıcı iade almıyor

BOOTKIT

Decapat
Makaleler
1
İade etmek istiyorum ama satıcı kutu açıldı diye iade almak istemiyor.

satıcı firmauzmanlarpc.
sipariş tarihi13 Haziran 2020 11:03:11.

İlk defa tüketici mahkemesi başvurucağım. E-fatura var elimde nasıl yapacağım bana bir fikir verseniz.

Hangi ürünü aldınız, ürün neydi?
Acaba paketi yırttınız mı?
Çünkü benim bildiğim paketi yırtılan ürünler geri iade alınmıyor.

Mesafeli satış sözleşmesini zahmet edip okuyunuz. Orada zaten neler yapabileceğiniz yazıyor. Hatırladığım kadarıyla teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde koşulsuz iade hakkı olması lazımdı. Yanlış hatırlıyor olabilirim, siz yine emin olmak isterseniz okuyun. Bu bilgi doğruysa tüketici hakem heyeti sizin lehinize karar verir. İadeyi de firmadan çatır çatır tahsil eder.
Sarf malzemesi veya bazı elektronik ürünler için geçerli değil, bu kısmını özellikle dikkat ederek okuyun. Sizin aldığınız ürünün ne olduğuna bağlı iade hakkı olup olmadığı yazar.

Belirli istisnalar hariç kutunun açılması cayma hakkının kullanılmasına engel olamaz. Mesafeli satış sözleşmesi madde 15 bu istisnaları belirtiyor. Eğer bu kapsamda değil ise satıcıya yazılı olarak cayma hakkınızı kullanmayı istediğinizi belirtin, daha sonra e-Devlet üzerinden Hakem heyetine başvurun, yazdığınız mesajın görüntüsünü de ekleyin. Tüm bu işlemleri ürünü teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içinde satıcıya bildirmeniz durumunda geçerli, eğer üründe bir ayıp yoksa 14 gün içinde bildirmediyseniz hakkınızı kullanamazsınız.

14 gün içince bazı durumlar harici şartsız iade hakkını var. Ben satıcı mırın kırın ettiği zaman ailecek direk kargoya geldiği adrese veriyoruz. İstemezse almasın :D

M.2 NVMe SSD aldım anca 1-1.5 ay sonra deneyebildim. İade etmek istedim kutusu açmışsınız iade alamayız diyor YouTube gördüğüm kadarıyla 6 ay kadar müşteri cayabiliyormuş. Akakçe üstünden aldım. Destek bulamadım.

M.2 NVMe SSD aldım anca 1-1.5 ay sonra deneyebildim. İade etmek istedim kutusu açmışsınız iade alamayız diyor YouTube gördüğüm kadarıyla 6 ay kadar müşteri cayabiliyormuş. Akakçe üstünden aldım. Destek bulamadım.

E devletten tüketici hakem heyetine yaz yoksa seni oyalayıp hak kaybı yaşayacaksın.
İade etmek istiyorum ama satıcı kutu açıldı diye iade almak istemiyor.

satıcı firmauzmanlarpc.
sipariş tarihi13 Haziran 2020 11:03:11.

İlk defa tüketici mahkemesi başvurucağım. E-fatura var elimde nasıl yapacağım bana bir fikir verseniz.

Vakit kaybetmeden başvur seni oyalayacaklar Hepsiburada'da öyle muhatap bulamıyorsun geçiştiriyorlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı