Akasa Beşli PWM Otomatik Fan Kontrollü Fan Çoklayıcı Alınır Mı?

Scienitive

Hectopat
CPU fanıyla birlikte 6 fanım var. CPU fanı 4 pinli geri kalan kasa fanları 3 pinli. Acaba şu ürünü alsam anakartımın CPU_FAN kısmına taksam 4 pin PWM girişine CPU fanını taksam geri kalan 3 pin girişlere kasa fanlarını taksam son kalan fanı da anakartın SYS_FAN kısmına taksam bütün fanlarımı çalıştırabilir miyim?

Anakart: Gigabyte B450M S2H (CPU fan girişiyle birlikte 2 fan girişi bulunmakta)

Bu ürünle 3 pinli fanların hızını kontrol edemezsiniz. Tam güç çalışır, RPM'ini görürsünüz sadece.
Molex bağlantısız çoklayıcı lazım sana. Çünkü 3 pinli fanların hızı anakarttan verilen voltaja göre ayarlanır.

O ürünle ilgili 4 pinli kısma taktığınız fanın hızında çalışır geri kalan 3 pinli fanlar diye duymuştum.

Bu ürünü kullanarak DC mode ile kontol edebilir miyim? Geriye kalan 2 fanı da molexle bağlarım onlar tam hız çalışsın.

Ilk cumlenize itafen yaziyorum oyle bir sey olamaz zaten 3 pinli demistiniz fanlariniz ilk iki kablo (+-) molexten geliyor 3. pin devir okuma kontrolle alakasi yok. O dediginiz tum fanlariniz 4 pinli olsaydi olurdu. 4. pin devir kontrol cunku.

Iki tane alirsaniz bundan uc uca baglayip calisir. Kablolar oldugu gibi bagli ''Y pwm'' dedikleri Y onu temsil ediyor y nin alttaki kuyrugu anakarttan gelen kablo, kabloyu ikiye ayiriyor iste sen uc uca takarsan hicbir sey degismeyecek. mis gibi 5 uclu coklayicin olur aynisini kullaniyorum

Bildigim kadariyla bu alet cpu fan kismina takiliyor ve 4 sys fani oradan kontrol edebiliyorsunuz. 5. fani sys fana takarsiniz.

5 tane 1 girişe çok gelir . Anlamadigim anakartta 2 adet SYS_FAN girişi yok mu? 2. kablodan 2 tane al 6 fani da kontrol et. 3 pin olanları DC mod ile PWM olanlar zaten ayarladı sana kankan BIOS üzerinden ince ayar çekmek.

5 tane 1 girişe çok gelir . Anlamadigim anakartta 2 adet SYS_FAN girişi yok mu? 2. kablodan 2 tane al 6 fani da kontrol et. 3 pin olanları DC mod ile PWM olanlar zaten ayarladı sana kankan BIOS üzerinden ince ayar çekmek.
Tek sys fan var. Yoksa ben de sevmiyorum boyle seylerle ugrasmayi.

Bu aletten bende kullanıyorum gayet başarılı ve tam arkadaşımızın aradığı ürün

Dostum ya anakartı değişeceksin ya fanların hepsini PWM yapıp Akasa'nin kablosundan alman en güzeli.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…