Akasa fan ışıkları yanmıyor

KutayOnR

Hectopat
Yer
Varşova
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
MSI GF65 Thin 10SDR
Meslek
Öğrenci
Dostlar merhaba. Benim üç tane Akasa marka fanım var. Üstte bulunan fanların ışıkları tam olarak yanabilirken arkadaki fan yanmıyor(tam şekilde yanarken gördüm) anakarta sağlam taktım. Bilen yardımcı olursa sevinirim.

Led mi RGB mi? Eğer Led ise ve fan çalışıyorsa ışıklandırmasında sorun var sanırım. RGB ise bağlantıları kontrol et. Eğer bağlantılarda dediğin gibi sorun yoksa (anakart pinlerine zarar vermediysen) yine ışıklandırmalarında sorun vardır. Sorunsuz çalışıyor dediğin varsa, o pine çalışmıyor dediklerini tak dene. Deneyerek sağlam olduklarına emin ol. Anakartın pinlerinde sorun olabilir.

Modelini bilmiyorum. RGB değil LED.
Işıklarının tam şekilde yandığını gördüm. Egzoz fan bu arada. Anakarta doğru taktığıma eminim.
Led mi RGB mi? Eğer Led ise ve fan çalışıyorsa ışıklandırmasında sorun var sanırım. RGB ise bağlantıları kontrol et. Eğer bağlantılarda dediğin gibi sorun yoksa (anakart pinlerine zarar vermediysen) yine ışıklandırmalarında sorun vardır. Sorunsuz çalışıyor dediğin varsa, o pine çalışmıyor dediklerini tak dene. Deneyerek sağlam olduklarına emin ol. Anakartın pinlerinde sorun olabilir.
Tesekkur ederim deneyeceğim.

Dosya Ekleri

• images (1).jpeg
    images (1).jpeg
    6,8 KB · Görüntüleme: 38
3 pin ise DC fandır voltajla kontrol edilmesi gerekir.

4 pin ise PMW fandır sinyal ile kontrol edilmelidir.

BIOS'unuza girerek fanı taktığınız slotun fan eğrisini ayarlamayı deneyin.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı