Akasa K32 Alınır mı?

NightGhost

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. İşlemcim i3 2120 Stok fan ile beraber yük altında 90+ çıkabiliyor. Akasa K32 almayı düşünüyorum. Yorumlarınız benim için önemli.

65W TDP li bir işlemcinin,Intel stok fanı ile 70 derece üzerine çıkmaması lazım. Fanı düzgün taktığınıza ve macun sürdüğünüze emin olun.

Termal macun sürmeden stok fan ile i7 7700 kullanıyorum en fazla 75 derece gördüm. Kasa içi havalandırmanızı düzeltmeniz daha mantıklı. Alacağınız işlemci soğutucu çok çok fazla fark ettirmeyecektir zaten. Onun yerine kasa içi fanları değiştirseniz daha mantıklı olur. İsterseniz sonrasında işlemci soğutucu alabilirsiniz.

65W TDP li bir işlemcinin,Intel stok fanı ile 70 derece üzerine çıkmaması lazım. Fanı düzgün taktığınıza ve macun sürdüğünüze emin olun.

Yaptım, galiba üzerinde ki fan çalışması gerektiği gibi çalışmıyor

Termal macun sürmeden stok fan ile i7 7700 kullanıyorum en fazla 75 derece gördüm. Kasa içi havalandırmanızı düzeltmeniz daha mantıklı. Alacağınız işlemci soğutucu çok çok fazla fark ettirmeyecektir zaten. Onun yerine kasa içi fanları değiştirseniz daha mantıklı olur. İsterseniz sonrasında işlemci soğutucu alabilirsiniz.

Kasa kapağı kaybolduğu için kasanın Ağzı açık, şuan kasa içine fan almam bi işime yaramaz.

başlarda bende inanmadım ama MSI afterburner ile kontrol etim değerler doğru
20200417-174915-CPUOCCT.png

Bu boştaki sıcaklıklar mı?
Sunny side up'ınızı işlemci üzerinde pişirebilirsiniz.
Kasa kapağı açık olduğu için fan almanızın saçma olacağını söylemişsiniz. Sıvı soğutucu olmadan aldığınız hava soğutma da o kadar etki etmeyecektir. Alacağınız soğutmanın stok soğutuculardan çok büyük farkı yok açıkçası. Direkt işlemciye etki etmiyor.

Bu boştaki sıcaklıklar mı?
Sunny side up'ınızı işlemci üzerinde pişirebilirsiniz.
Kasa kapağı açık olduğu için fan almanızın saçma olacağını söylemişsiniz. Sıvı soğutucu olmadan aldığınız hava soğutma da o kadar etki etmeyecektir. Alacağınız soğutmanın stok soğutuculardan çok büyük farkı yok açıkçası. Direkt işlemciye etki etmiyor.

Yük altındaki sıcaklığı bu şekilde. Oyun oynadığım zaman 70-80 arası ama ekran kartı %80 (R7 240 2GB) geçmiyor. Olayı anlatmak gerekirse işlemiciyi 2. el almıştım üzerindeki fanda kendi fanı değil, başka bir bilgisayarcıdan aldım. tahminimce bu fan yeterli gelmiyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı