Akasa Venom Aerocool shard kasasına sığar mı?

Hikmet Aras

Hectopat
Daha fazla  
Bu işlemci soğutucusuna sahibim ve kasamı değiştirmek istiyorum. Soğutucu bu kasaya sığar mı? Bütün ölçüleri aldım ama emin değilim. Eğer sığmıyorsa uygun bütçeli kasa önerebilir misiniz?

Bu işlemci soğutucusuna sahibim ve kasamı değiştirmek istiyorum. Soğutucu bu kasaya sığar mı? Bütün ölçüleri aldım ama emin değilim. Eğer sığmıyorsa uygun bütçeli kasa önerebilir misiniz?

Seçtiğiniz kasa 155mm'ye kadar CPU soğutucu destekliyor. Mevcut soğutucunuz Akasa Venom'un yüksekliği ise 160mm. Yani soğutucunuz o kasaya sığmayacaktır.

Attığınız linkteki kasada 500W PSU mevcut. Siz sadece kasa mı alacaksınız yoksa kasayla beraber yeni bir PSU'da mı alacaksınız. Ona göre tavsiyede bulunayım.

Seçtiğiniz kasa 155mm'ye kadar CPU soğutucu destekliyor. Mevcut soğutucunuz Akasa Venom'un yüksekliği ise 160mm. Yani soğutucunuz o kasaya sığmayacaktır.

Attığınız linkteki kasada 500W PSU mevcut. Siz sadece kasa mı alacaksınız yoksa kasayla beraber yeni bir PSU'da mı alacaksınız. Ona göre tavsiyede bulunayım.
Kasa ile birlikte yeni bir PSU'da almayı düşünüyorum.

İntel İ3 7100 ve Msi GTX 1050Tİ kullanıyorum sizce bu ideal mi?
Bütçeniz nedir?
500-600 TL

Sizce bu nasıl?

Son düzenleme:

Eğer ki ufak bir kasa isterseniz ve micro ATX anakartınız varsa bu modellere de bakabilirsiniz. İçerisindeki dahili PSU tahminimce Sharkoon 650W+ olması lazım. Ama teyit etmek için yarın Sinerji'yi arayıp sorabilirsiniz.

Size önerdiğim tüm kasalar mevcut soğutucunuzun boyutunu destekliyor.
Ayrıca kasa ve PSU seçerken Gamepower, Frisby, Rampage, Powerboost markalarından uzak durun. Bunlar kalitesiz çin malı ürünler üreten firmalardır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı