Akasa Venom Performansı Nasıldır?

sibermrc

Hectopat
Yer
Mersin
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Tekniker
Merhaba arkadaşlar bugün hepsiburada.com'dan siparişini ettiğim CPU soğutucuyu, 8 yıl boyunca bir intel'in stok fanından sonra elime ulaştığında ilk kez kullanmaya başlayacağım. Sizce seçimim nasıl olmuştur ? Yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam tam model belirtebilirseniz daha iyi olur. Stok sogutucuya göre daha iyi olacagı kesin.

Akasa bana çok sempatik gelen bir marka. Hiç kullanmadım ama fiziki olarak baktığımızda çok güzel soğutabilecek modelleri var. Hangi modelini aldığını bilmiyorum ama eğer bu modelini aldıysan gözün arkada kalmayacaktır.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Aldığım model videodaki soğutucu sadece venom , voodoo değil .

Alacaksanız 12cm alın 14cm olan acayip ses çıkarıyor.

Ben onu fan zannettim onun yerine cooler master hyper 212 evo öneririm.
Satın aldım henuz elime ulaşmadı. Hyper 212 evo yu tercih etmedim nikel borulara sahip değil üstelik fan monte kısmı hoşuma gitmedi . Performansına göre fiyatı , şuan ki dolar kuruna göre yükseldi . Teşekkürler .

Ben de aynı fikirdeyim Hyper 212 Evo güzel bir soğutucu ama şu an Vatan'da 170 lira. 170 liraya çok daha iyi soğutucular alınır. 160 lira civarında Voodoo lar var 6 adet bakır telli ve çift fanlı. Çok ciddi anlamda performans farkı olur. Sonuçta çalışma prensibi ısı borularının sıcaklığı iletmesi ve fanın uzaklaştırma hızına bağlı çalışıyor. 4 ısı borusunun taşıyacağı sıcaklık ile 6 borunun taşıyacağı aynı olmayacaktır. Çift fan ile de uzaklaştıracağından fark iyice belirginleşecektir. Ama bu kadar sıcak havayı dışarı tahliye edecek birden fazla egzoz fan gerekir. Sonuçta bir işlemciyi 60 derece yerine 50 dereceye soğuttuğunuzda 10 derece buharlaşmıyor kasanın içinde dolaşıyor. :)
Ne çok konuşuyorum aklıma geleni yazıyorum inşallah faydası oluyordur.

Akasa hiç bir zaman üzmedi beni kullandığım sürede. T4 Kullandım ondan sonra Cooler Master biraz daha sessiz çalışıyor diyebilirim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı