Akasa Viper 14cm nereye takılmalı?

Merhaba, Akasa Viper 14cm almayı düşünüyorum. Aklımda 2 tane alıp ikisini de üste, dışarı üfleyecek şekilde takmaktı. Biraz araştırdım ve birkaç kişinin kasanın yanına tak, Akasa Viper içeri hava üflemeli, bırak içeri hava üflesin dediğini gördüm ancak benim kasamın yanı cam. Yanda takacak yer yok. Ayrıca kısa devre sorunları olduğunu gördüm. Super silent yazmasına rağmen rahatsız edici sesi var diyenler gördüm. Sizce üste, dışarı hava verecek şekilde taksam sorun olur mu ve satın alan varsa içinden termal macun çıkıyor mu? Kullanan kişilerin tecrübelerini merak ediyorum.
Şimdiden sağ olun, iyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
O fanı daha önceden kullandım egzoz fanı olarak kullanmak tamamen gereksizlik olur çünkü o fanlar 110 CFM gibi yüksek bir üfleme değerlerine sahip olup asıl amaçları budur ses konusuna gelirsek 600-700 RPM aralıgında sesi yok denecek kadar az ve de gerekli olan yüksek hava üflemesini vermekteler RPM devrini arttırınca oldukça sesli çalıştığını net söyleyebilirim bu serinin en makul olanı 12 cm olanları onları tavsiye ederim.
Bu da daha önceden fan için yüklediğim video profilimde daha önceden videoda kullandığım anakart modelide var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Hocam kasanızın önünde içeriye hava üfleyen fanlar mevcut mu?
Kanka kasa V200 TG Thermaltake. Ön tarafta 3 fan var ama camla kapalı xd. Alırken dikkat etmeden almıştım. O yüzden 2 tane alıcam diyorum :)
O fanı daha önceden kullandım egzoz fanı olarak kullanmak tamamen gereksizlik olur çünkü o fanlar 110 CFM gibi yüksek bir üfleme değerlerine sahip olup asıl amaçları budur ses konusuna gelirsek 600-700 RPM aralıgında sesi yok denecek kadar az ve de gerekli olan yüksek hava üflemesini vermekteler RPM devrini arttırınca oldukça sesli çalıştığını net söyleyebilirim bu serinin en makul olanı 12 cm olanları onları tavsiye ederim.
Bu da daha önceden fan için yüklediğim video profilimde daha önceden videoda kullandığım anakart modelide var.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Kankam peki 12cm olanı üste dışarı hava verecek şekilde koysam sıkıntı olur mu? Bir de, egzoz fan dediğimiz kasanın arka tarafında dışarıya üfleyen fan değil mi?

Kanka kasa V200 TG Thermaltake. Ön tarafta 3 fan var ama camla kapalı xd. Alırken dikkat etmeden almıştım. O yüzden 2 tane alacağım diyorum :)

Hocam ısınan hava üste çıkar. 2 tane fan aldıysanız fanları egzoz fan olarak takın yani içerideki sıcak havayı dışarı atsınlar. Bir de kasanızın ön camı çıkıyorsa çıkartıp öyle kullanın.

Kankam peki 12cm olanı üste dışarı hava verecek şekilde koysam sıkıntı olur mu? Bir de, egzoz fan dediğimiz kasanın arka tarafında dışarıya üfleyen fan değil mi?
Aynı mesaj 2 kez gitti xd
Hocam ısınan hava üste çıkar. 2 tane fan aldıysanız fanları egzoz fan olarak takın yani içerideki sıcak havayı dışarı atsınlar. Bir de kasanızın ön camı çıkıyorsa çıkartıp öyle kullanın.
Ben de dışarı hava verecek derken aynı şeyden bahsediyordum :) xd
Ön kısmı çıkarmak ile ilgili başka bir konu açtım. Bana mesh yap çok toz girer dediler. Bütçem kısıtlı o yüzden o daha sonra yapabilirim.

Aynı mesaj 2 kez gitti xd.

Ben de dışarı hava verecek derken aynı şeyden bahsediyordum :) xd.
ön kısmı çıkarmak ile ilgili başka bir konu açtım. Bana mesh yap çok toz girer dediler. Bütçem kısıtlı o yüzden o daha sonra yapabilirim.

Hocam bütçeniz olduğu zaman şey yapabilirsiniz internette manyetik toz filtresi satılıyor alabilirsiniz. Kendimden biliyorum önceki camı çıkarınca sıcaklıklar 6-7 derece düşüyor.

Kanka kasa V200 TG Thermaltake. Ön tarafta 3 fan var ama camla kapalı xd. Alırken dikkat etmeden almıştım. O yüzden 2 tane alıcam diyorum :)

Evet arka tarafından dışarı hava üfleyen fanlara deniyor fakat Akasa Viper serisini egzoz fanı olarak kullanmayın çünkü bu seri özellikle hava üflemek için üretilmiştir egzoz fan olarak düşük bütçeli fan serisi olan Xigmatek xof serisi bulabilirseniz alın sessiz bir fandir zaten egzoz fanı olarak tasarlanmışlar bu sayede aynı paraya 2 fan alabilirsiniz bir de diğer marka olan Arctic fanlara da bakabilirsiniz onlarda uygun bütçe ile sesiz olabiliyor.

Son düzenleme:
Evet arka tarafından dışarı hava üfleyen fanlara deniyor fakat Akasa Viper serisini egzoz fanı olarak kullanmayın çünkü bu seri özellikle hava üflemek için üretilmiştir egzoz fan olarak düşük bütçeli fan serisi olan Xigmatek xof serisi bulabilirseniz alın sessiz bir fandir zaten egzoz fanı olarak tasarlanmışlar bu sayede aynı paraya 2 fan alabilirsiniz bir de diğer marka olan Arctic fanlara da bakabilirsiniz onlarda uygun bütçe ile sesiz olabiliyor.
Anladığım kadarıyla Akasa Viper'ı içeriye hava üfleyecek şekilde takmam lazım.
Benim kasamda o şekilde takabileceğim bir yer yok sanırım.
Benim kasamda o şekilde takabileceğim bir yer yok sanırım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı