Akasa Viper-R Nasıldır?

It's My Life

Hectopat
Daha fazla  
Akasa Viper 120 ve Viper-R 120 nasıldır?

Akasa Viper-R fan almayı düşünüyorum, Corsair 270R kasada üste 2 adet takılabilir mi?

MSI Z370 Krait Gaming anakartta PWM çoklayıcı ile tek porta takabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Viper performans olarak beğendiğim bir model fakat yüksek hızda ses yapıyor. Düşük devirde ise gayet iyi.

Viper performans olarak beğendiğim bir model fakat yüksek hızda ses yapıyor. Düşük devirde ise gayet iyi.
Corsair AF120 fanlara da baktım ama fan kontrolcüm yok 3 pinli o fanlar 1500rpm de 52cfm hava üflüyor viper daha mantıklı geldi

Bir sey daha soracaktım bu fanları pwm çoklayıcı ile 2 fanı Sys_fan 1 portuna bağlayabilir miyim sorun çıkarır mı veya pwm uzatıcı kabloyla ayrı portlara kabloyu uzatsam sorun çıkarır mı?

Viper-R'nin en büyük özelliği 120 MM fan takabileceğin yerde 140 MM fan kullanabilmektir. 140 MM fan 120 MM'den daha sessizdir. PWM çoklayıcı kablo ile kullanabilirsin yeter ki ucuna taktığın fanlar 4 pin olsun. Anakartın ikinci CPU FAN girişi varsa çoklayıcı ucunu oraya takarsan daha iyi olur. CPU girişi SYS'den daha iyi adresleme özelliğine sahiptir.

Kasada 120mm ve 140mm olmak üzere 2 adet kullanıyorum. Piyasada ki bana göre en iyi fiyat/performans ürünleri. Fanların sesini %75'den sonra duymaya başlıyorsunuz.

Viper-R'nin en büyük özelliği 120 MM fan takabileceğin yerde 140 MM fan kullanabilmektir. 140 MM fan 120 MM'den daha sessizdir. PWM çoklayıcı kablo ile kullanabilirsin yeter ki ucuna taktığın fanlar 4 pin olsun. Anakartın ikinci CPU FAN girişi varsa çoklayıcı ucunu oraya takarsan daha iyi olur. CPU girişi SYS'den daha iyi adresleme özelliğine sahiptir.
Silverstone CPF04 8x PWM 4Pin Fan Çoklayıcı ile kullansam nasıl olur ? cpu fan 1 adet var onada sıvı soğutucu takılı mecburen sysfan portuna takacağım yada pump fan girişi var oraya olur mu ?

Konuyu hortlattım gibi olacak ama Akasa Viper R alt alta 3 adet takacağım bir sorun olmaz dimi ? sıkışma sığmama gibi (takacağım fan / Cooler Master Masterbox MB501L öndeki boş 3 fan girişine)
ve hepsini Silverstone CPF04 üstünden bağlayacağım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı