Akasa Viper S-Flow vs Arctic Bionix P120

RedStar80

Hectopat
Daha fazla  
Bir tane egzoz fani almak istiyorum.
Viper S Flow mu yoksa Arctic P120 mi tercih etmeliyim? Aralarında CFM değer farkı bulunuyor. Ve bununla birlikte kasanın üst tarafına iki tane 20 TL'lik ucuz fan taksam soğutmaya etkisi ne olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arctic tercih edebilirsiniz. Akasa'nın da fanları oldukça güçlüdür.
Boş kalmasından iyidir. Ucuz fan bile olsa takılmasını mantıklı buluyorum.
Biraz sesli çalışabilir tabii.

Viper' ın CFM değeri daha yüksek diye hatırlıyorum. Viper 20 TL farka şöyle değer, örnek vermek gerekirse 1000 RPM de sessiz çalıştıracağınızı varsayarak Viper Arctic' göre daha çok havayı dışarı atacaktır. Ama bu Arctic' in kötü olduğu anlamına gelmiyor. 20 TL olan fan konusunda bir şey diyemem.

Viper' ın CFM değeri daha yüksek diye hatırlıyorum. Viper 20 TL farka şöyle değer, örnek vermek gerekirse 1000 RPM de sessiz çalıştıracağınızı varsayarak Viper Arctic' göre daha çok havayı dışarı atacaktır. Ama bu Arctic' in kötü olduğu anlamına gelmiyor. 20 TL olan fan konusunda bir şey diyemem.
Aralarında şu anda 6TL fark var hocam. Yorumlariniz için teşekkür ederim. Viper'ı almaya karar verdim.

Arctic Bionix P120 yerine Arctic P12 PWM PST alabilirsin daha düşük fiyatta. Aralarındaki tek fark devir hızı. Biri 200-2100 arası çalışırken diğeri 200-1800 arası çalışıyor. Bir de rulman tipi farklı ama ses seviyesi olarak her halükarda Arctic P12 PWM PST daha sessiz. 20 TL'lik fan konusunda ben 4 adet aldım soğutmada ilk başta fark yok diye düşündüm fakat varmış. Kasanın alabildiği kadar fan eklemek her zaman daha iyidir.

Arctic hakkında bir bilgim yok, 2012 yılında S-Flow almıştım, hala çalışıyor ve akustik olarak başarılı fanlar. Tavsiye edebilirim.

S flow hakkındaki yorumları değerlendirdim. 1 Adet sipariş verdim. Şimdi ise kasanın üst tarafına 2 fan daha takmak istiyorum. Max 70-80 Tl toplamda 2 adet fan onerinoz varmidir. (2 fan toplamda 70 80 TL)Anakart tuf b450 gaming plus ve alacağım fanlar için fan çoklayıcıya ihtiyaç duyacak mıyım?

Anakartınızda 1 adet CPU 3 adet kasa fan girişi mevcut. Çoklayıcıya para vermek istemiyorsanız Molex bağlantılı ucuz yollu fanlar mevcut onlara bakabilirsiniz. Arctic P12 alabilirsiniz. 2 adedi 80-90 lira maliyeti olur.

Geri
Yukarı